مجلس ایران دات كام
علیرضابیگی :

حامیان روحانی منتقد دولت شدند

حامیان روحانی منتقد دولت شدند

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: ما سالانه 18 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای نهاده های دامی و یارانه های غیرمستقیم هزینه می نماییم که باید آنرا به همه دهکها دهیم.احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره طرح توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: دو کارکرد مشابه وضعیت فعلی در سالهای قبل صورت گرفت. مورد اول مربوط به سال ۸۹ و هدفمندی یارانه ها است که طرحی بسیار وسیع بود و آن طرح کاملاً حساب شده و سنجیده پیش رفت.
وی متذکر شد: یک تجربه هم مربوط به طرح سهمیه بندی بنزین بود که در سال ۹۸ صورت گرفت. دولت روحانی تصور می کرد که اقتصاد باید دستوری باشد و فقط برای موضوع بنزین هزینه گزافی روی دوش کشور گذاشت.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: کسانی که این روزها منتقد طرح توزیع عادلانه یارانه ها هستند، باید پاسخ دهند که چرا در سال ۹۸ و در زمان سهمیه بندی بنزین از طرف دولت روحانی حرفی نزدند؟
علیرضابیگی افزود: جالب است که تعدادی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس فعلی که در مجلس سابق هم حضور داشتند، الان به سیاست اقتصادی دولت رئیسی حمله می کنند اما در سال ۹۸ هیچ اظهارنظری درباره موضوع سهمیه بندی بنزین مطرح نکردند. آنان درباره عدم صلاحیت دولت روحانی حرفی نمی زدند و سوال ما این است که چرا در آن مقطع و در شرایطی که رییس جمهور قبل هم می گفت من از موضوع سهمیه بندی بنزین غافل هستم، اظهارنظری نکردند و از رویکرد رییس جمهور و دولت سابق حمایت می کردند؟
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود، اشاره کرد: ما سالانه ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای نهاده های دامی و یارانه های غیرمستقیم هزینه می نماییم که به اعتقاد بنده باید این ۱۸ میلیارد دلار را به مردم دهیم و دولت باید آنرا به همه مردم و تمام دهک ها دهد.
وی گفت: باید از تجربه هدفمندی یارانه ها بهره برد و با تزریق منابع مالی به زندگی مردم به آنها اعتماد نماییم تا خودشان بتوانند زندگی خودرا اداره کنند.

1401/02/27
23:08:25
0.0 / 5
285
تگهای خبر: اقتصاد , حامی , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳