مجلس ایران دات كام
طاهری:

تغییر در نظام پرداخت یارانه مشروط به حفظ قیمت ها به نرخ شهریور ۱۴۰۰ است

تغییر در نظام پرداخت یارانه مشروط به حفظ قیمت ها به نرخ شهریور ۱۴۰۰ است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که تغییر در نظام پرداخت یارانه مشروط به حفظ قیمت ها به نرخ شهریور 1400 است و دولت در این پروسه باید از مردم حمایت غذایی و کالایی کند.


مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا تغییر نظام پرداخت یارانه را امری ضروری خواند و اظهار داشت: پرداخت یارانه به شیوه قبلی عیب ها و نقص های فراوانی داشت بطوریکه حتی آقای همتی رئیس سابق بانک مرکزی بیان می کرد که میزان ارز ۴۲۰۰ تومانی در خوشبینانه ترین حالت در سفره های مردم، خودرا به نرخ ۱۵ هزار تومان نشان میدهد.
وی افزود: دولت سال قبل برای یارانه ارز ترجیحی ۱۸/۵ دلار هزینه کرد اما تاثیر آن در سفره های مردم کم بود پس در این وضعیت باید این روش اصلاح می شد بدین شکل که قیمت ها آزاد شده و در انتهای زنجیره از مصرف کننده حمایت شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که تغییر در نظام پرداخت یارانه مشروط به حفظ قیمت ها به نرخ شهریور ۱۴۰۰ است، اضافه کرد: دولت باید برای تغییر در نظام پرداخت یارانه حمایت غذایی و کالایی از مردم کند یعنی یارانه پرداختی خودش را در خرید کالا نشان دهد. مصوبه مجلس هم بر اعطای کالابرگ تاکید دارد البته دولت این کار را با مقدمه ای انجام می دهد یعنی دو ماه بصورت نقدی یارانه پرداخت کرده و سپس کالابرگ می دهد.
طاهری در آخر اظهار داشت: دولت با این پروسه می خواهد کار را پیش ببرد و طبیعتا روش اجرا هم دست دولت می باشد اما در نهایت باید پیموده شدن این پروسه به اجرای مصوبه مجلس ختم شود.1401/02/24
13:59:15
0.0 از 5
3242
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱