مجلس ایران دات كام
زاهدی تأكید كرد:

وزارتخانه ها مراقب فشار محتکران و سوداگران به مردم باشند

وزارتخانه ها مراقب فشار محتکران و سوداگران به مردم باشند

کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی قبل از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان راور، موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار داد و نظر خود درباره حذف ارز 4200 تومانی را شفاف سازی کرد.


محمد مهدی زاهدی قبل از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان راور، تاسیس دانشکده قالی در این شهرستان را از واجبات خواند و اظهار نمود: چند سال پیش 800 میلیون تومان برای این اقدام کنار گذاشتیم اما متاسفانه به آن توجهی نشد.
وی با اعلان اینکه جای فعلی دانشگاه بسیار بد و نامناسب است و شأن دانشکده ای ندارد، اظهار داشت: امروز کلنگ مجتمع جدید به زمین زده می شود و برای تامین هزینه های آن مبلغی موجود داریم و مبالغ دیگر نیز با شورای معادن استان رایزنی و تامین می شود.
زاهدی تامین 50 درصدی هزینه آن از جانب مردم راور را مردود دانست و بیان کرد: مردم راور چنین توانایی ندارند و باید از جای دیگر تامین گردد، هم اکنون با داشته ها و کمک شورای معادن پیش می رویم برای سال آینده نیز اهتمام می نماییم مجوز ماده 23 را بگیریم و آنرا در بودجه قرار دهیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به تامین هزینه فکر نکنید که فراهم می شود، همه توان خودرا بگذارید تا این دانشگاه به سرعت وارد فاز اجرائی شود.
زاهدی گسترش رشته های هنری دانشگاه را لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: باتوجه به آموزش مهارتی ظرفیت دانشکده فجر را بالا ببرید که بسیار کمک کننده است.
وی افزود: به کمک فنی و حرفه ای برای آموزش هنر دوره های پودمانی بگذارید، تا هم در نقش و هم در بافت از وضعیت سنتی خارج و کیفیت بیشتر شود، این دوره می تواند با گواهی مشترک فنی حرفه ای و دانشگاه تکمیل گردد.
وی عنوان کرد: برای جذب هیأت علمی نیز تلاش داشته باشید و کیفیت آموزش را ارتقاء دهید.
تاسیس هنرستان جامع شهید سلیمانی در راور
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از ساخت یک هنرستان جامع به نام شهید سلیمانی در کنار کارخانه فولاد راور آگاهی داد و اظهار داشت: پس از تاکید مقام معظم رهبری در جمع معلمان در خصوص ایجاد هنرستان مجاور صنایع و شرکت ها، امروز با شرکت معدنی گل گهر مذاکره و به توافق رسیدیم تا یک هنرستان در راور ایجاد کنیم
وی افزود: 50 درصد هزینه های آنرا آموزش و پرورش و 50 درصد دیگر را نیز شرکت گل گهر تامین می کند، البته تلاش داریم تا نوسازی مدارس را نیز پای کار بیاوریم، این هنرستان هم رشته های صنعت و معدن و هم هنر را پوشش می دهد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که رشته های هنرستانی را گسترش دهید، اظهار داشت: مرکز استان دراین زمینه تنگ نظری نکند، برای تجهیزات آن کمک کنید بنده نیز پیشقدم می شوم
زاهدی به مساله مهم بیمه قالیبافان پرداخت و عنوان کرد: چند وقت پیش جلسه ای با وزیر داشتم، این مساله را پیگیری کردم، نامه ای با محوریت قالیبافان کرمان و راور نوشتم، وزیر آن نامه را با دستوری برای تامین اجتماعی فرستاد تا اقدام گردد.
وی افزود: آن نامه در سایت وجود دارد، آنرا با یک درخواست ارسال کنید تا بتوانم بوسیله تامین اجتماعی در تهران پیگیری کنم.
زاهدی افزود: بیمه کارگران، به ویژه کارگران ساختمانی را نیز مجلس تصویب کرده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با ابراز خوشی از کاهش آمار بیکاری در شهرستان راور، اظهار داشت: زمانی که نماینده شدم، جوانان این شهرستان دلسرد و ناامید بودند، آمارها نشان می داد درصد خودکشی نسبت به جمعیت بسیار بالا است و مهاجرت به کرمان و یزد فوق العاده بالا بود.
وی افزود: در آن زمان پیگیری کردم و با مدیرعامل وقت شرکت گل گهر جناب آقای جلال مآب تماس و قول تاسیس یک کارخانه را از وی گرفتم، این مسئولیت اجتماعی گل گهر بود وسودی برای آن شرکت حاصل نمی شد، حالا پس از چند سال 800 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم کار می کنند و مهاجرت نیز معکوس شده است.
وی از ساخت مسکن برای کارکنان فولاد راور آگاهی داد و اظهار داشت: برای این اقدام رایزنی هایی با مدیرکل راه و شهرسازی استان انجام شده است و به زودی وارد فاز اجرائی می شود.
زاهدی به لزوم تجهیز اردوگاه های دانش آموزی شهرستان راور پرداخت و اظهار داشت: 220 میلیارد تومان برای تجهیز اردوگاه های دانش آموزی گذاشتیم، نامه نگاری کنید، تا بتوانیم قسمتی از آنرا وارد کرمان نماییم، اگر ده درصد این مبلغ به کرمان وارد شود، تحول خوبی شکل می گیرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی حذف ارز ترجیحی را نجات بخش اقتصاد کشور خواند و عنوان داشت: واقعا ارز 4200 تومانی فساد آور بود در پی آن مافیایی به وجود آمد تا آنها را بربایند.
وی با تاکید بر این که گزارش های زیادی از بخور بخورها داشتیم و ناچار بودیم آنرا حذف نماییم، اظهار داشت: این امر مورد توافق دولت، مجلس و قوه قضائیه است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اما چگونگی این حذف را مهم تر خواند و بیان کرد: بحث این است که این ارز چگونه حذف شود تا به مردم به ویژه قشر لطمه پذیر ضربه نزند و تبعات امنیتی نداشته باشد، از وزارت خانه های صمت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و همچنین بانک مرکزی درخواست دارم برنامه داشته باشند و طوری عمل کنند تا مردم لطمه نبینند.
زاهدی با تاکید بر این که از حذف ارز 4200 تومانی حمایت می نماییم، اظهار داشت: در دولت نهم و دهم این تجربه را داشتیم، آن زمان به اندازه 45 دلار به مردم یارانه پرداخت شد، مردم هم حمایت کردند، مراقبت کنید محتکران و سوداگران به مردم فشار نیاورند.
وی با اشاره به این که همه بایدکمک نماییم تا این جراحی بزرگ اقتصادی نتیجه بخش باشد، بیان داشت: تولدکنندگان بزرگ دنبال منافع شخصی نباشند، به رفاه ملی و امنیت اجتماعی فکر کنند و آنرا در نظر بگیرند که نتایج آن به خودشان بر می گردد.1401/02/23
13:12:06
0.0 از 5
3436
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بودجه , پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام