مجلس ایران دات كام
شریعتی :

هنوز دولت برنامه جایگزین ارز ترجیحی را عرضه نداده است

هنوز دولت برنامه جایگزین ارز ترجیحی را عرضه نداده است

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنوز دولت برنامه جایگزین خویش را در صورت حذف ارز ترجیحی عرضه نداده است و باید در اینباره به مجلس گزارش دهد.مالک شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سازوکار تخصیص ارز ترجیحی در سالجاری، عنوان کرد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۱، سال جاری دیگر ارزی تحت عنوان ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم.
وی بیان نمود: دولت اختیار دارد ارز تخصیص دهد یا آنکه معادل ریالی آنرا عرضه نماید. درباره سازوکار تخصیص هم این اختیار به دولت داده شده است که در ابتدا و یا انتهای زنجیره، ارز یا معادل ریالی آنرا تخصیص دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته مجلس در این مصوبه شرط گذاشت که قیمت ها نباید نسبت به شهریور سال ۱۴۰۰ تغییر کند و دولت باید این بخش مصوبه را مورد توجه داشته باشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس کاملا دست دولت را در این حوزه باز گذاشته است تا بر مبنای سیاست هایی که دارد و اقتضائاتی که مورد بررسی قرار می دهد، نسبت به حذف کامل یا تدریجی ارز ترجیحی که از منابع غیردولتی تأمین خواهد شد، تصمیم گیری کند.
شریعتی تصریح کرد: هنوز دولت برنامه جایگزین خویش را در صورت حذف ارز ترجیحی عرضه نداده است. دولت باید در اینباره به مجلس گزارش دهد. ما منتظریم که دولت برنامه خویش را در این حوزه ارائه نماید.
منبع:

1401/02/17
21:14:10
0.0 از 5
3641
تگهای خبر: بودجه , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام