مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تاكید كرد

بنا نبود با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاها افزایش یابد

بنا نبود با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاها افزایش یابد

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: مجلس دولت را مکلف کرد که اگر قصد حذف ارز ترجیحی را دارد باید برنامه حمایتی دیگری را برای ممانعت از افزایش قیمت ها جایگزین کند و الان دولت باید جلوی افزایش نامتعارف قیمت ها بایستد.


محمد علی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حذف یارانه آرد و افزایش قیمت نان و ماکارانی بیان کرد: مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ این مجوز را به دولت داد تا یا سیاست تخصیص ارز ترجیحی را ادامه دهد یا آنرا حذف کند با این شرط که قیمت کالاهای اساسی به نسبت شهریور سال ۱۴۰۰ تغییری نداشته باشد. حالا نیز مجلس بر این موضع تاکید دارد که قیمت نان به هیچ وجه نباید افزایش یابد.
وی اظهار نمود: از آرد یارانه ای در بخش های صنعتی نیز استفاده می شود اما با تصمیم دولت دیگر به این حوزه یارانه تعلق نمی گیرد. افزایش قیمتی که در زمینه ماکارانی و سایر نان های صنعتی رخ داده بنا بر این است. درباب کالاهای اساسی هیچ نوع افزایش قیمت قابل قبول نیست. تعدادی از کالاها که از این یارانه برخوردار بودند و جزو کالاهای اساسی نیز نیستند با افزایش قیمت روبه رو شده که ما از دولت انتظار مدیریت آنرا داریم.
نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: نباید فشار مضاعفی بر زندگی مردم تحمیل شود. علاوه بر نانوایی ها از آرد در شیرینی پزی ها و صنایعی نظیر تولید ماکارانی استفاده می شود. حالا دولت فقط برای نان یارانه پرداخت می کند. هدف دولت رساندن یارانه به اقشار ضعیف است اما این لازم است که نباید با افزایش قیمت ها فشار دیگری بر مردم تحمیل شود.
علی پور اضافه کرد: انتظار می رود دولت دراین زمینه برنامه ریزی داشته باشد. بنای مجلس پشتیبانی از مردم است. مجلس از اول اصرار کرد که اگر دولت می خواهد ارز ترجیحی را برای تعدادی از کالاها حذف کند باید برنامه حمایتی جایگزینی داشته باشد تا فشاری به مردم وارد نشود. دولت باید جلوی این افزایش قیمت نامتعارف بایستد.
منبع:

1401/02/14
18:06:18
0.0 از 5
3255
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام