مجلس ایران دات كام
در گفت وگو با مجلس ایران دات كام اعلام شد

اعتبار ۷۰۰ میلیاردی مجلس برای دانشگاه ها، پارک های فناوری و مراکز رشد

اعتبار ۷۰۰ میلیاردی مجلس برای دانشگاه ها، پارک های فناوری و مراکز رشد

معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص 700 میلیارد تومان از طرف مجلس شورای اسلامی به دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد امسال آگاهی داد.


دکتر علی خیرالدین در گفت و گو با ایسنا، در خصوص بودجه دانشگاه ها اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت خوبی از طرف رؤسای پارک های علم و فناوری و وزیر علوم در انتهای سال ۱۴۰۰ صورت گرفت و در نهایت تحقق اعتبارات برای تعدادی از دانشگاه ها صورت گرفت، به شکلی که برای تعدادی از دانشگاه ها تا ۱۱۰ درصد اعتباراتشان تامین شد.
وی با اعلان اینکه این درصد برای دانشگاه های برتر بیشتر بوده است، اظهار نمود: مشکلات اعتبارات همیشه در دانشگاه ها وجود داشته است و الان خصوصاً با شروع کارهای دانشگاه ها و تبدیل آموزش های مجازی به حضوری، اساسا به پیگیری های بیشتر برای تحقق اعتبارات دانشگاه ها نیاز داریم.
خیرالدین، در پاسخ به این پرسش که امسال که مقرر است تعداد شرکت های دانش بنیان افزایش یابد، ولی دانشگاه ها با کمبود اعتبارات مواجهند، وزارت علوم چه اقداماتی را در دستور کار دارد، اشاره کرد: مجلس شورای اسلامی اعتباراتی را برای دانشگاه ها در سال ۱۴۰۱ اختصاص داده بود.
وی این اعتبارات را بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و تصریح کرد: این اعتبارات مقرر است به دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد اختصاص پیدا کند، ضمن آنکه ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای مناطق ویژه و پهنه ها و ناحیه های فناوری اختصاص خواهد یافت.
خیرالدین اشاره کرد: ما منتظر هستیم تا جداول این اعتبارات نهایی شود.1401/02/09
13:03:16
0.0 از 5
3463
تگهای خبر: آموزش , بودجه , پیگیری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲