مجلس ایران دات كام
قالیباف در پاسخ به نوری قزلچه:

نمایندگان محدودیتی برای انجام تحقیق و تفحص ندارند

نمایندگان محدودیتی برای انجام تحقیق و تفحص ندارند

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس در مورد هر موضوعی می تواند تحقیق و تفحص انجام دهد و محدودیتی برای انجام تحقیق و تفحص ها وجود ندارد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، غلامرضا نوری قزلچه در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، اظهار داشت: در قوانین و آیین نامه داخلی مجلس این مورد نیامده است که مجلس مجوز تحقیق و تفحص از نهادهای خصوصی را تا کجا دارد؟
وی بیان نمود: به نظر می آید که تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران نمی تواند موضوعیت داشته باشد، بلکه میتوان از وزارت صمت که وظیفه نظارتی در این عرصه را بر عهده دارد، تحقیق و تفحص کرد.
نوری قزلجه خاطرنشان کرد: تابحال حدود ۳۰۰ درخواست تحقیق و تفحص در این مجلس طرح شده که حدود ۲۷۳ مورد جهت رسیدگی به صحن ارجاع شده و ۲۳ مورد هم مصوب شده است. تجارب گذشته هم نشان داده است که این تحقیق و تفحص ها به نتیجه ای نمی رسد.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی صراحتاً تاکید داشته که حق نمایندگان است تا تحقیق و تفحص در هر یک از امور را انجام دهند.
وی تصریح کرد: مجلس در مورد هر موضوعی می تواند تحقیق و تفحص انجام دهد. محدودیت و حصری نه در آیین نامه مجلس و نه در قانون اساسی برای انجام تحقیق و تفحص ها وجود ندارد.


منبع:

1401/01/30
12:44:27
0.0 از 5
3349
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام