مجلس ایران دات كام
پژمانفر در صحن مجلس:

رفع تحریم نفتی لازم است

رفع تحریم نفتی لازم است

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رفع تحریم نفتی ضروری می باشد، به این معنا که پس از توافق باید بتوانیم آزادانه نفت خودرا به هر کشوری که می خواهیم بفروشیم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۶ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور، گفت: کشته شدن ۷۴۶ تن در تصادفات جاده ای در روزهای تعطیلات عید بسیار تلخ است. هر سال این خبر کام همه ملت را تلخ می کند، اما اقدام مناسبی در این زمینه صورت نمی گیرد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه سالانه حدود ۱۵ هزار کشته در جاده ها داریم و تعداد مصدومان و خسارت های مالی و مجروحان و غم دیدگان این مساله قابل محاسبه نیست. جمع آوری خودرو های قدیمی و فرسوده، جلوگیری از تولید خودرو های ناامن و ایجاد سیستم های ایمنی جدید در خودرو ها باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اشاره کرد: در کشور حدود هزار نقطه حادثه خیز داریم اما چون این مساله جدی گرفته نمی گردد یا بودجه مناسبی در ارتباط با آن پیش بینی نمی گردد، این مشکل هر سال اتفاق می افتد. همین طور باید در آموزش حین گرفتن گواهینامه و در زمان تمدید گواهینامه، مهارت راننده برای رانندگی در جاده ها احراز شود که آیا آمادگی برای رانندگی در جاده دارد یا ندارد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: پلیس در کنترل سرعت و کاهش تصادفات باید بطور مستقیم اثرگذار باشد. در کشورهای پیشرفته دنیا متولی یک دستگاه است و همان دستگاه هم نسبت به همه حوادث پاسخگو است. ما در کمیسیون اصل ۹۰ به طرز کار دستگاهها ورود کردیم.
پژمانفر در مورد مذاکرات وین، اظهار داشت: رفع تحریم نفتی ضروری می باشد، به این معنا که پس از توافق باید بتوانیم آزادانه نفت خودرا به هر کشوری که می خواهیم بفروشیم. رفع تحریم های بانکی باید بصورت کامل باشد، به این معنا که پول فروش نفت بصورت بانکی باید به ما منتقل شود. همین طور تبدیل ارز به ارز دلخواه ملت ایران هم آزادانه باید صورت گیرد.
وی اضافه کرد: راستی آزمایی در رابطه با این توافق باید از جانب ما صورت گیرد. متاسفانه شنیده ها حاکیست که به این مسئله مهم بی توجهی شده و راستی آزمایی به عهده دیگران گذاشته شده است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم از افزایش قیمت به شدت ناراحت هستند، گرانی گوشت باعث شده که گوشت از سبد زندگی قسمتی از مردم حذف شود. دولت برای کنترل قیمت ها باید برنامه مشخصی داشته باشد.
وی گفت: تغییر کاربری های اراضی کشاورزی امروز یک موضوع امنیتی جدی است و به سبب تعارض منافع حتما باید در شورای امنیت ملی و در سطح بالا مطرح شود.


منبع:

1401/01/17
08:46:09
0.0 از 5
3366
تگهای خبر: آموزش , بودجه , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴