مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون كشاورزی مجلس:

تولید دانش بنیان بخش کشاورزی را متحول خواهدنمود

تولید دانش بنیان بخش کشاورزی را متحول خواهدنمود

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تولید دانش بنیان بخش کشاورزی را متحول و در عین حال به خودکفایی کامل می رساند.عباس جهانگیرزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: مقام معظم رهبری در وضعیت حساس اقتصادی کشور با طرح شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین همه مسئولان را به سمت حرکت راهبردی در تقویت نظام تولید با محوریت دانش بنیان سوق داد تا کشور در این مقطع خطیر در گذر از تحریم ها و تهدیدهای دشمن بتواند به سمت خودکفایی سوق پیدا کند.
وی اشاره کرد: ما در بخش کشاورزی ما به تولید دانش بنیان بذر و سایر نهادهای بخش کشاورزی شامل زراعت، باغبانی و تولید محصولات دامی نیاز داریم تا بتوانیم در کنار افزایش تولید، راندمان و تولید ناخالص را در این عرصه ارتقا دهیم.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش ایستگاه های تحقیقاتی در بخش کشاورزی اظهار داشت: انتظار می رود در سطح ملی و استانی تولید بذور متناسب با اقلیم و شرایط جوی استانها مورد توجه قرار گرفته تا افزایش تولید محصولات با ارزش و راهبردی را در تامین نیاز داخلی و حتی گوش چشمی به صادرات این محصولات شاهد و ناظر باشیم.
جهانگیرزاده وظیفه خطیر سازمان ها و نهادهای دولتی و فعالان بخش خصوصی را در تحقق شعار سال تصریح کرد و اضافه کرد: باید مسئولان از همین روزهای اولین سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی دقیقی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشند تا با سپردن کارها به جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خلاق، نوآور و فناور بتوان در حوزه تولید بیش از گذشته موفق عمل کرد.
وی نتیجه و ثمره تولید دانش بنیان را اشتغال آفرینی مؤثر، مولد و با دوام توصیف کرد و افزود: ما امروز در کشور برای تقویت نظام درآمدی و افزایش سرانه درآمد مردم نیاز مبرم به تولید با ارزش افزوده بیشتر و صادرات محور داریم که دراین زمینه بخش کشاورزی می تواند به مفهوم واقعی حرکت های مؤثری را انجام دهد.
نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در بخش کشاورزی استان اردبیل جز استانهای ممتاز و قطب تولید شمرده می شود و باید حرکت های تحولی را در این عرصه با تاکید بر تقویت شرکت های دانش بنیان به عینه شاهد بود.


منبع:

1401/01/08
18:25:50
0.0 از 5
3217
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳