مجلس ایران دات كام
رضاخواه:

بر حل و فصل مسالمت آمیز جنگ اوکراین تاکید داریم

بر حل و فصل مسالمت آمیز جنگ اوکراین تاکید داریم

مجلس ایران دات کام: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی موضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی را توقف جنگ و خشونت در سراسر جهان خواند و اظهار داشت که در موضوع اوکراین، ما بر توقف جنگ و حل و فصل مسالمت آمیز جنگ تاکید داریم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، مجتبی رضاخواه رئیس هیات پارلمانی ایران در صد و چهل و چهارمین اجلاس بین المجالس جهانی در اندونزی، درباب موضوع ماده اضطراری کنفرانس در مورد حل بحران اوکراین اظهار داشت: موضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران، همیشه توقف جنگ و خشونت در سراسر جهان بوده است.

وی اضافه کرد: بحران اوکراین، ریشه در تصمیمات و اقدامات سیاسی و نظامی دولت ایالات متحده آمریکا دارد و سیاست استاندارد دوگانه راهکار مناسبی برای مقابله با جنگ در جهان چه در یمن و چه در اوکراین به شمار نمی رود. در موضوع اوکراین، ما بر توقف جنگ و حل و فصل مسالمت آمیز جنگ تاکید داریم.

وی اضافه کرد: دغدغه های امنیتی ناشی از تلاش ناتو برای بسط خود به شرق برای کشورهای مستقل توجیه ناپذیر است. بدین جهت ضمن تاکید بر پایبندی همه کشورها به اصول حقوق بین الملل، اتخاذ رویکرد مذاکره و دیپلماسی برای توقف جنگ در بحران ضرورت دارد و جمهوری اسلامی ایران طرفین مناقشه را به توقف درگیری ها و شروع فوری مذاکرات برای رفع مناقشه دعوت می کند.

منبع:

1401/01/03
14:07:15
0.0 از 5
3410
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵