مجلس ایران دات كام
رییس فراكسیون محیط زیست مجلس تاكید كرد

ضرورت رعایت ملاحظات زیست محیطی در اجرای پروژه های گردشگری

ضرورت رعایت ملاحظات زیست محیطی در اجرای پروژه های گردشگری

مجلس ایران دات کام: رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به دستور رئیس جمهوری درباره پروژه های گردشگری در میانکاله و آشوراده، به ضرورت رعایت مشارکت مردم محلی، رعایت ملاحظات زیست محیطی و در نظر گرفتن اسناد بالادستی اشاره نمود.


سمیه رفیعی در گفت و گو با ایسنا درباره دستور رئیس جمهور درباره پروژه های گردشگری در میانکاله و آشوراده اظهار داشت: همانطوری که رئیس جمهوری تاکید نمودند، طبیعت گردی در میانکاله و آشوراده باید بدون ایجاد تاسیسات و با حفظ زیست بوم میانکاله و مشارکت مردم محلی اجرائی شود.
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اعلان اینکه توسعه گردشگری زیست محیطی از ضروریات کشور است، اظهار داشت: هرگونه توسعه ای در همه حوزه ها باید برمبنای قانون با رعایت ملاحظات زیست محیطی و مشارکت جوامع محلی صورت گیرد تا درآمد پایدار برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: باید نگاه طولانی مدت به پروژه ها داشت و تنها اینگونه نگرش سبب صیانت از طبیعت در کنار رشد اقتصادی می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس درباره طرح های توسعه در سه استان حاشیه خزر اظهار مرد: باید در استقرار صنایع در این استانها بازبینی جدی شود و تنها صنایع سبز در این استانها اجازه استقرار یابند تا این طبیعت بکر و تنها خطه سبز کشور برای نسل های آتی حفظ شده و گردشگری طبیعی نیز گسترش یابد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: فراکسیون محیط زیست مجلس نیز در تلاش است با تدوین قوانین بالادستی در صیانت از محیط زیست کشور از اعمال سلایق مدیران در صدور مجوزها پیشگیری کند.
منبع:

1400/12/21
12:11:38
0.0 از 5
1320
تگهای خبر: اقتصاد , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام