مجلس ایران دات كام

مشوق های مجلس برای جایگزینی پساب فاضلاب ها بجای آب های شرب و خام در واحدهای صنعتی

مشوق های مجلس برای جایگزینی پساب فاضلاب ها بجای آب های شرب و خام در واحدهای صنعتی

مجلس ایران دات کام: نمایندگان مجلس در مصوبه ای مشوق هایی را برای جایگزینی پساب فاضلاب ها بجای آب های شرب و خام در واحدهای صنعتی، خدماتی و فضای سبز تعیین کردند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، در جلسه علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه) مجلس بندهای الحاقی ۸ و ۱۰ تبصره ۸ در بخش هزینه ای بودجه ۱۴۰۱ تصویب گردید.
بند الحاقی ۸- از اول فروردین ماه سال ۱۴۰۱، هرگونه اعمال تغییرات در مقررات جهت محدودیت صادرات محصولات کشاورزی، تنها شش ماه بعد از ابلاغ آن لازم الاجرا خواهد بود. مصوبات هیأت وزیران از شمول این حکم مستثنی است.
بند الحاقی ۱۰- بمنظور جایگزینی پساب فاضلاب ها بجای آب های شرب و خام در واحدهای صنعتی، خدماتی و فضای سبز و جذب سرمایه گذار جهت اجرای طرح های فاضلاب شهری، شرکت های آب و فاضلاب استانی مکلفند بوسیله مذاکره و تشویق مصرف کنندگان عمده آب های شرب و خام در بخش های صنعتی، خدماتی و فضای سبز که امکان استفاده از پساب را دارند، شرایطی را فراهم آورند که این مصرف کنندگان نسبت به خرید تضمینی پساب اقدام قسمتی از هزینه سرمایه گذاری را در قالب قرارداد پیش خرید به سرمایه گذار تصفیه پساب پرداخت و آب مورد نیاز خودرا از سرمایه گذار تحویل بگیرند.
همچنین یک بند به کل تبصره ۸ الحاق شد که برمبنای آن، بند ک تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تنفیذ می شود.
منبع:

1400/12/16
10:13:54
0.0 از 5
3597
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳