مجلس ایران دات كام
نماینده خمین:

استان مرکزی فقط محدود به اراک نیست

استان مرکزی فقط محدود به اراک نیست

مرکزی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان مرکزی تنها محدود به شهر اراک نبوده و ما به کسی که برنامه حضور وزیر راه را در استان پیشبینی کرده اعتراض داریم.


علیرضا نظری روز پنجشنبه ۱۲ اسفند در شورای مسکن استان مرکزی اظهار نمود: وضعیت راه های شهرستان خمین با مشکلات جدی مواجه می باشد، در حوزه مسکن دو طرح تحت عنوان مسکن ملی در سطح شهرستان وحود دارد.
وی ادامه داد: طرح اقدام ملی در بعضی شهرستان ها در طبقه چهارم و پنجم است در صورتیکه طرح اقدام ملی خمین هم اکنون در بخش نقشه و آماده سازی است. در جهت طرح اقدام ملی مسکن شهرستان خمین از خردادماه تا کنون اتفاق خاصی صورت نگرفته و این متناسب با انتظارات مردم نیست.
نظری افزود: وقتی وزیر تنها به اراک سفر می کند مشکلات شهرستان ها چگونه برطرف می شود؟ در این نشست نمایندگان تنها چند مشکل شهرستان ها را عنوان می کنند بنابراین می طلبد در صورتیکه وزیر امکان حضور در شهرستان ها را ندارد، معاونان وزیر به شهرستان ها سفر کنند.
ولی الله بیاتی نماینده مردم تفرش، اشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، هم در این جلسه اظهار داشت: شهرستان های استان در مورد مسکن مشکلاتی دارند و انتظار می رفت وزیر راه و شهرسازی علاوه بر اراک از شهرستان ها هم بازدید داشته باشد.
وی ادامه داد: حدود ۱۰ سال است که قرار بوده ۴۸ هکتار به شهر اضافه شود اما تابحال انجام نشده و مردم توقع دارند این مشکل هرچه سریعتر حل شود.
بیاتی افزود: مدت ها جهت حل مشکلات این حوزه انتخابیه منتظر حضور وزیر بودیم که امیدواریم وزیر در سفرهای بعدی شهرستان ها را هم مدنظر داشته باشد.
وی بیان نمود: در این عرصه انتخابیه به علت کمبود اعتبار و عدم رسیدگی، راه های اصلی به راه های فرعی تبدیل گشته است، در مورد راه و مسکن مشکلات زیادی وجود دارد که امید است در فرصت های آینده وزیر در دیگر شهرستان ها حضور پیدا کنند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: وزیر راه و شهرسای ۵ ماه پیش چند دستور را در مجلس عنوان نمود که تابحال هیچکدام اجرا نشده، چه کسی باید این دستورات را اجرا کند؟
وی با اشاره به اینکه جنس و نوع مشکلات ساوه با دیگر شهرستان ها متفاوت می باشد اضافه کرد: ساوه بیشترین زمین مسکن ملی را دارد و بدین منظور نباید امروز مشکل زمین در ساوه وجود داشته باشد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه خاطرنشان کرد: برای ایثارگران ۴۰۰ واحد نیاز است که مقرر شده بود ۸ هکتار زمین به این مهم اختصاص پیدا کند اما در شورای مسکن استان به ۳ هکتار رسید و به علت مشکلات دیگر عملا امروز هیچ شده است، ایثارگران توقع دارند.
سبزی بیان نمود: اگر وزیر به علت مشغله های کاری نمی تواند به دفعات در استان ها حضور یابد انتظار داریم معاونین وزیر در شهرستان ها حضور پیدا کرده و مشکلات را در همان محل برطرف کنند. مردم از دولت انقلابی انتظار رفع مشکلات را دارند.
وی افزود: ایستگاه راه آهن در ساوه ساخته شده اما مردم ساوه برای سفر به تهران و مشهد باید از همدان بلیط تهیه کنند چونکه سهمیه اختصاصی به ساوه اندک است.
سبزی اظهار داشت: بیشتر صنایع استان در ساوه و زرندیه مستقر است بنابراین انتظار می رود توزیع اعتبارات بر مبنای آمایش صحیح صورت گیرد، اعتبارات در این شهرستان ها حالا اندک است، ساوه یکی از گران ترین شهرهای کشور است و انتظار می رود میزان تسهیلات در این شهر افزایش باید.
وی تصریح کرد: بیشترین روستاهای فاقد آسفالت استان در ارتباط با شهرستان های ساوه و زرندیه است و میزان تصادفات هم در ساوه بالا است و تقاضا داریم توزیع بودجه بخصوص در حوزه راه و مسکن عادلانه در این شهرستان ها صورت گیرد.1400/12/13
16:34:34
0.0 از 5
3331
تگهای خبر: بازدید , بودجه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵