مجلس ایران دات كام
بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱

تکلیف مجلس به گمرک برای استرداد حقوق ورودی مواد وارداتی مورد استفاده در کالاهای صادراتی

تکلیف مجلس به گمرک برای استرداد حقوق ورودی مواد وارداتی مورد استفاده در کالاهای صادراتی

مجلس ایران دات کام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی گمرک جمهوری اسلامی ایران را مکلف به استرداد حقوق ورودی مواد و قطعات وارداتی مورد استفاده در کالاهای صادراتی کردند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز شنبه مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۱، جزء یک بند الف تبصره ۷ لایحه بودجه را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
بر مبنای جزء ۱ بند الف تبصره ۷؛ در جهت اجرائی نمودن ماده (۳۵) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، عبارت «واریز به خزانه داری کل کشور» در این ماده به عبارت «واریز به حساب تمرکز وجوه درآمد شرکتهای دولتی نزد خزانه داری کل کشور» اصلاح می شود.
نمایندگان همینطور بند ب تبصره ۷ را هم به تصویب رساندند. بر طبق این بند گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف است بعد از تأیید اسناد مربوط، نسبت به استرداد حقوق ورودی مواد و قطعات وارداتی که در کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار گرفته اند، مبحث مواد (۶۶ )تا (۶۸ )قانون امور گمرکی و هزینه انبار داری مبحث تبصره (۲ )ماده (۴۵) قانون امور گمرکی، ظرف پانزده روز، از محل تنخواه دریافتی از خزانه داری کل کشور که تاپایان سال تسویه می نماید، اقدام نماید.
نمایندگان همینطور بند ج تبصره ۷ را تصویب کردند. در این بند آمده است که، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است درآمدهای حاصل از صدور مجوز توزیع دخانیات و حق انحصار دریافتی بابت واردات و تولید محصولات دخانی طی سال ۱۴۰۱ را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور مبحث ردیف۱۳۰۴۲۱ جدول شماره (۵) این قانون واریز نماید.
همینطور نمایندگان بند ه تبصره ۷ را مراعا گذاشتند تا تکلیف تبصره ۱ در کمیسیون تلفیق مشخص گردد و سپس در صحن مجلس به آن رسیدگی شود.
منبع:

1400/12/08
11:41:52
0.0 از 5
3235
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام