مجلس ایران دات كام

جامعه دیگر كشش افزایش قیمت بلیط را ندارد

جامعه دیگر كشش افزایش قیمت بلیط را ندارد

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم دورود و ازنا اظهار داشت: افزایش عوارض بین شهری سبب گرایش مردم به استفاده از جاده های قدیمی شده است.


مجید كیانپور نماینده مردم دورود و ازنا اظهار نمود: جامعه دیگر كشش افزایش قیمت بلیط هواپیما، قطار و افزایش نرخ عوارض جاده‎ای را ندارد.
وی افزود: باید به سمت كاهش قیمت پیش رویم.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با عنایت به اینكه 35 درصد ارزش پول ملی كشور تقویت شده به همان تناسب باید خدمات ارائه شود و متناسب با آن قیمت‎ها را كم كرد.
كیانپور با اشاره به اینكه متأسفانه بالا بودن نرخ عوارض جاده ای سبب اعتراض و نارضایتی مردم و مسافران شده است، عنوان كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی جامعه این نرخ گذاری متعادل و متناسب نیست.
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاهدیم در چندسال اخیر اغلب آزادراه های كشور توسط بخش خصوصی ساخته شده و سرمایه گذاران برای برگشت سرمایه و سود اقدام خود به دریافت عوارض از مسافران كنند و این درحالیست كه نباید تمام فشار مالی برای برگشت سود و سرمایه بر دوش مردم باشد.
وی بیان كرد: چاره كاهش عوارض جاده ای این است كه طول مدت بهره برداری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی بیشتر و قیمت عوارضی كمتر لحاظ شود.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با این اوصاف و به دنبال گرانی عوارض آزادراهی در شرایط كنونی، عده ای از مردم از جاده های قدیمی استفاده می نمایند تا هزینه عوارض را پرداخت كنند.
وی اشاره كرد: این مهم در تناقض با سیاست كلان دولت در حوزه آزادراه سازی است.
كیانپور اشاره كرد: هدف دولت ها این بوده كه با توسعه آزادراه ها، از میزان تصادفات جاده ای بكاهند و این درحالیست كه با گرایش مردم به استفاده از جاده های قدیمی بطور قطع شاهد افزایش سوانح جاده ای خواهیم بود كه تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.
وی اظهار داشت: همین طور میزان خدمات ارائه شده متناسب با میزان عوارض دریافتی نیست.


 


منبع:

1398/08/25
10:08:45
5.0 از 5
11286
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام