مجلس ایران دات كام
تجری:

مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته است

مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته است

مجلس ایران دات كام: یك عضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه «مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته است»، بر لزوم نهادینه شدن این نگاه و برخورد سیستمی با فساد تاكید نمود.


فرهاد تجری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد و برخی واكنش ها به آن، اظهار نمود: بارها در صحبت های بزرگان شنیده ایم كه وقتی مقرر است با فساد مبارزه شود صدای خیلی ها در می آید، چونكه معمولاً مفسدین یا خودشان را به قدرت می چسبانند و یا اصلا پایگاه شان در كانون های قدرت است.
وی ادامه داد: ما معتقدیم اگر نشست های بین روسای قوا در سوژه مبارزه با فساد برگزار نشود، برداشت و تحلیل های جهت دار نوع نگاه قوا را به این مساله متفاوت می كند. این در شرایطی است كه سوژه مبارزه با فساد مساله ای است كه همه به آن پایبند هستیم و البته نیازمند عزم ملی و همه جانبه است و باید در همه سطوح مملكت خصوصاً بین روسای قوا و مسئولین ارشد پیگیری شود و در سیستم نهادینه شود.
نماینده مردم قصر شیرین در مجلس با تاكید بر اینكه «تاكنون توفیقات خوبی در زمینه مبارزه با فساد حاصل شده است»، اضافه كرد: البته اساسا نقص هایی هم در این زمینه وجود دارد، افرادی تحت تاثیر این فضاها ممكنست حقوقشان ضایع شده باشد؛ طبیعی است در هر كار بزرگی یكسری هزینه ها پرداخت می شود كه البته باید به حداقل برسد و برخورد با مفسدان بطور جدی دنبال شود.
تجری با ابراز امیدواری نسبت به برطرف شدن اختلاف سلایق و نگاه های شبهه آلود در زمینه مبارزه با فساد، افزود: اگر اراده مسئولین بر مبارزه با فساد باشد، این كار شدنی است. خصوصا اینكه امروز نگاه مقام معظم رهبری، سه قوه و همه اركان مختلف مبارزه با فساد است و ما امیدواریم توفیقات خوبی در این زمینه به دست بیاوریم.
این عضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح كرد: امروز مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته و باید به سمت نهادینه شدن این نگاه و برخورد سیستمی با فساد پیش برویم كه بخشی به مجلس و بخشی هم به دولت برمی گردد. در این میان همگرایی قوای مجریه و قضاییه هم موجب می شود اختلافات به حداقل برسد و مفری برای مفسدین پیش نیاید، بدین سبب همكاری قوا در این زمینه كاملاً لازم است چونكه اگر این همكاری وجود نداشته باشد و اطلاعات و داده ها تبادل نشود در راه برخورد با فساد اختلال ایجاد می شود.
منبع:

1398/08/25
02:00:24
5.0 از 5
10456
تگهای خبر: پیگیری , دولت , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام