مجلس ایران دات كام
جوكار :

جهاد تبیین تبدیل به گفتمان شود

جهاد تبیین تبدیل به گفتمان شود

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: جهاد تبیین باید تبدیل به گفتمان شود و لازم است مجلس شورای اسلامی هم در اینباره برنامه داشته باشد.محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه جهاد تبیین باید تبدیل به یک گفتمان شود، عنوان کرد: این گفتمان باید در سطح جامعه و بخصوص از جانب جامعه نخبگانی کشور، روحانیون، مداحان و افرادی که بعنوان گروههای مرجع در جامعه هستند، مورد توجه قرار گیرد و اقداماتی را در این حوزه انجام دهند.
وی بیان نمود: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و بعضی از گروه ها و جریان های معاند شبهات و ابهاماتی را درباره انقلاب اسلامی مطرح می کنند و لازم است دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود شرایط گذشته چگونه بوده است و ما در چه شرایطی قرار داشتیم. نباید دستاوردهای انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود و نباید اجازه دهیم رسانه های بیگانه و معاند با محتواهای دروغین و ابهام آفرین خود دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: اصحاب رسانه هم باید به رسالت خود پیرامون جهاد تبیین توجه نمایند. رسانه ها باید درباره پیروزی ها و دستاوردهای انقلاب به مردم اطلاع رسانی دقیق و صحیح کنند. نسل امروز اطلاعات کافی از گذشته ندارند و باید همه به وظایف خود درباره جهاد تبیین عمل کنند.
جوکار تصریح کرد: برای آنکه جهاد تبیین تبدیل به گفتمان شود، ترویج پیدا کند و تبدیل به یک گفتمان عمومی شود، لازم است مجلس شورای اسلامی هم در اینباره برنامه داشته باشد. بخصوص آنکه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می تواند نقش اساسی در این عرصه ایفا کند و کمیسیون های دیگر مجلس هم باید به مبحث ورود کنند.
وی اضافه کرد: اگر احتیاج به تصویب قانون برای جهاد تبیین باشد، حتما مجلس شورای اسلامی در این حوزه ورود پیدا خواهد نمود. وظایف دستگاههای فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه ای در اینباره باید مشخص شود. لازم است به صورت شفاف دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: رسانه های معاند با استفاده و بهره گیری از شبکه های مجازی و رسانه ای خود دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را زیر سوال می برند و لازم است همه ارکان نظام، مردم و جوانان که حرکات خودجوش فرهنگی را انجام می دهند، جهاد تبیین را مورد توجه قرار دهند.


منبع:

1400/11/28
11:23:20
0.0 از 5
3203
تگهای خبر: اقتصاد , تبلیغ , تصویب , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲