مجلس ایران دات كام
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

فنی و حرفه ای در بالفعل کردن ظرفیت های مغفول مانده استان منشاء تحول باشد

فنی و حرفه ای در بالفعل کردن ظرفیت های مغفول مانده استان منشاء تحول باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار ما از فنی و حرفه ای این است که در بالفعل کردن ظرفیت های مغفول مانده استان منشاء تحول باشد.


مهرداد ویسکرمی در نشست با سرپرست آموزش فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به ظرفیت های تولیدی و صنعتی راکد در استان اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی شخص بنده، بحث اشتغال است که قسمتی از آن ناشی از صنایع در خواب مانده استان است.
وی اشاره کرد: این در حالیست که بالفعل شدن همه صنایع استان نیز، جوابگوی کامل جوانان جویای کار لرستان نخواهد بود؛ بدین سبب زمینه اشتغال افراد را بایستی فراهم نمود که لازمه اش توانمند کردن افراد است که این مهم را آموزش فنی و حرفه ای به خوبی انجام می دهد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس اشاره کرد: مهارت آموزی برای شخص بنده جایگاه والایی دارد. جوانان مدعی کار و بدون مهارت، با گرفتن آموزش ها و کسب مهارت از مراکز آموزش فنی و حرفه ای می توانند شغلی ایجاد کنند.
ویسکرمی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی مهارت و حرفه آموزی افزود: نباید زمان را از دست داد، باتوجه به ظرفیت و ثروت های خدادادی لرستان بایستی آموزش های مهارتی را به سمت آموزش های نوین سوق داد و جوانان ماهر تربیت نماییم که در امتداد ایجاد شغل های بومی و درآمدزایی گام بردارند.
وی بیان کرد: قابلیت و پتانسیل های ثروت آفرین استان، حتی در بعضی موارد غنی تر از ذخایر نفتی است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: از مشکلات دیگر جامعه امروز رو به فزونی یافتن بانوان بدون شغل در سطح استان است که در مرتفع سازی این امر، آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مؤثر بوده و می تواند از گسترش لطمه های اجتماعی پیشگیری کند.
ویسکرمی ضمن تاکید به همگام و همراه سازی دستگاه های اجرائی در امتداد رونق کسب وکار در استان، اظهار نمود: معتقدم در زمینه اقتصاد استان، باید به فرهنگ سنتی و فطری خودمان برگردیم و به استفاده مشترک از امکانات همدیگر روی آوریم.
وی اشاره کرد: بایستی به سمتی برویم که با بهره گیری از دانش و تخصص مربیان آموزش فنی و حرفه ای استان، امکانات و تجهیزات سایر ارگان ها و با حمایت نهادهای حمایتی و دادن تسهیلات به متقاضیان مهارتی و کارآفرینان، به رونق و شکوفایی امر اشتغال در استان کمک نماییم.
معتمدی سرپرست آموزش فنی و حرفه ای نیز در این جلسه در امتداد تسهیل اشتغال آفرینی در راه آموزش و مهارت آموزی افراد جویای کار، ضمن پیشنهاد ایجاد قرارگاه مهارتی با حضور ۱۵ نهاد همراه و حمایتی در استان، خواهان تعامل و همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شد و بیان کرد: اعتقادی به مدیریت پشت میزنشینی ندارم و در این برهه، توفیق خدمت در دولت مردمی و جهادی را دارم و خودرا سرباز و خادم مردم میدانم.
وی با اشاره به این که درحال راه اندازی مرکز کارآفرینی و مهارت های کسب وکار در استان هستیم، اضافه کرد: همکاران من نهایت تلاش و همراهی را با افراد جویای کار، از آموزش گرفته تا مشاوره شغلی و توانمندسازی کارآموزان و ایجاد اشتغال پایدار، خواهند داشت.
منبع:

1400/11/27
22:41:28
0.0 از 5
3542
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵