مجلس ایران دات كام
حیدری :

طرح جامع مجلس برای ساماندهی سربازی

طرح جامع مجلس برای ساماندهی سربازی

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح جامع ساماندهی خدمت سربازی درحال بررسی در کمیسیون امنیت ملی مجلس است و نظر ستادکل نیروهای مسلح هم در این زمینه گرفتن شده است.شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون سربازی در مجلس، اظهار داشت: طرح جامعی از جانب نمایندگان درباره ساماندهی خدمت سربازی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع شده که درحال بررسی است.
وی بیان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درحال بررسی این طرح با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی است و نظر آنان درباره این طرح گرفتن شده است. مفاد این طرح بیشتر شامل مشمولان غایبی است که سن اعزام به خدمت آنها سپری شده یا بیش از ۲۰ سال است که در خارج از کشور سکونت دارند. این گروه از مشمولان باید تعیین تکلیف شوند و با اتخاذ راهکار هایی بتوانند خدمت سربازی را خریداری کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هنوز بررسی های ما درباره طرح مذکور نهایی نشده است و باید طرحی جامع و کامل در کمیسیون به تصویب برسد و سپس به صحن مجلس ارائه شود.
حیدری با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه در خصوص این که مشمولان متأهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای ۳۰ سال سن دارند، در سال آینده می توانند کارت معافیت را بصورت رایگان دریافت نمایند، اظهار داشت: حتما باید شرایطی برای این افراد فراهم گردد که بتوانند کارت اختتام خدمت دریافت نمایند.
وی گفت: البته نباید این مصوبه استمرار داشته باشد و افراد را تشویق کند که به خدمت سربازی نروند. در صورتیکه این مصوبه در صحن مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، باید دولت و ستاد کل نیروهای مسلح در بخشنامه اجرائی آن محدودیت هایی را در نظر گیرند. برای مثال باید قید شود که این مصوبه تا آخر سال ۱۴۰۱ لازم الاجراست و برای سالهای بعد ادامه نخواهد یافت. اگر تصویب این قانون بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی باشد، خیلی از افراد به سربازی نمی روند تا در آینده کارت معافیت رایگان بگیرند.


منبع:

1400/11/25
08:54:41
0.0 از 5
3790
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴