مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون امورداخلی كشور:

تیم مذاکره کننده از موضع قدرت در صحنه حاضر شده

تیم مذاکره کننده از موضع قدرت در صحنه حاضر شده

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: آنچه که از روند مذاکرات به اطلاع ما رسیده است، این است که تیم مذاکره کننده از موضع قدرت در صحنه حاضر شده و نتایج خوبی در پیش است.


جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با ایسنا، درباره خاصیت های یک توافق مطلوب در وین، بیان کرد: از نظر بنده یک توافق خوب در وهله اول توافقی است که منافع ملی و اقتصادی کشور را تامین کند و در وهله دوم تضمین های لازم و کافی برای پایبندی طرفین به توافق در آن دیده شده باشد.
توافق مطلوب چه خاصیت هایی دارد؟ ایشان سپس اظهار نمود: گاهی یک توافق منافع ما را تامین می کند، اما تضمین لازم برای پایبندی طرفین به توافق در آن دیده نشده است، این توافق مطلوب ما نیست. یک توافق باید طولانی مدت بوده و خواسته های به حق ما را برآورده کند. یک توافق مطلوب باید نتایج مثبت ملموسی به همراه داشته باشد.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: یک اشتباهی که در دولت قبل صورت گرفت این بود که تمام شئونات زندگی مردم به مذاکره با غرب گره خورد، این مساله موجب شد تا طرف غربی گستاخ شود، اما در دولت و مجلس جدید این تفکر کنار رفت. ما می گوییم مذاکره باید صورت گیرد اما معیشت مردم نباید به مذاکره با غربی ها گره بخورد. در عین مذاکره با غربی ها در این دولت توافق های خوبی با سایر کشورها در زمینه اقتصادی و امنیتی آغاز شد.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور در ادامه اشاره کرد: تیم مذاکره کننده از موضع قدرت در حال گنجاندن مفاد و نکاتی در توافق پیش رو است که پیروزی بزرگ و گام بلندی برای کشور خواهد بودقطعا یک توافق مطلوب باید آثار مثبتی در زندگی مردم نیز به همراه داشته باشد. تا جایی که بنده از روند مذاکرات در جلسات اطلاع پیدا کردم الحمدلله به نتایج خوبی دارد می رسد. این بدان معنا است که تیم مذاکره کننده ما از موضع قدرت در صحنه حاضر شده و درحال گنجاندن مفاد و نکاتی در توافق پیش رو هستند که برد بزرگ و گام بلندی برای کشور خواهد بود.
رشیدی کوچی در آخر اضافه کرد: امروز غربی ها اعلام نموده اند که فشار حداکثری شکست خورده است، زمانی به این مساله پی بردند که مجلس و دولت انقلابی در کنار هم ایستادند و اعلام نمودند که همه چیز ما وابسته به مذاکره نیست.
منبع:

1400/11/24
20:26:56
0.0 از 5
3526
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام