مجلس ایران دات كام
جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان اصلاح گردید

طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان اصلاح گردید

مجلس ایران دات کام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح  انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را اصلاح کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه ۱۷ بهمن) مجلس با ۱۵۹ رأی موافق از مجموع ۲۰۶ رأی، طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را اصلاح کردند.
گفتنی است شورای نگهبان اعلام نموده بود این طرح در ارتباط با تکلیف دولت در حوزه «اقدام در حوزه سرمایه گذاری داخلی» از این جهت که این تکلیف بر عهده دولت می باشد یا دولت باید زمینه اجرای آنرا فراهم آورد، ابهام دارد.
همچنین شورای نگهبان در اعاده این طرح متذکر شده بود که این مصوبه از لحاظ این که آب دریای عمان باید به کدام مناطق منتقل شود، مبهم است.
مجلس این دو ابهام را در بند «خ» به ماده (۲) قانون «توسعه و بهینه سازی آب آشامیدنی شهری و روستایی در کشور مصوب ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۹۴» اصلاح کرد.
ماده «خ» به شرح زیر است:
خ- وزارت نیرو با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز با بهره گیری از توان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مکلف است زمینه سرمایه گذاری داخلی یا خارجی برای برداشت آب، نمک زدایی، انتقال آب و استفاده از نمک و فلزات بازمانده از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را فراهم نماید. خرید آب نمک زدایی شده و انتقال یافته برای جبران مصارف شرب در چهارچوب ماده(۲۰) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت(۲) مصوب ۴/۱۲/ ۱۳۹۳ از سرمایه گذار تضمین می گردد.
لازم به ذکر است بخشنامه اجرائی این بند حداکثر سه ماه بعد از تصویب، توسط وزارت نیرو تدوین می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.


منبع:

1400/11/17
13:57:28
0.0 از 5
4075
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳