مجلس ایران دات كام

اجبار سازمان برنامه و بودجه برای تأمین مالی دانش بنیان هایی که تعهد کاری با دولتی ها دارند

اجبار سازمان برنامه و بودجه برای تأمین مالی دانش بنیان هایی که تعهد کاری با دولتی ها دارند

رئیس کمیته آموزش و تحقیقات کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر مبنای طرح جهش دانش بنیان، اگر شرکتهای دانش بنیان با دستگاههای اجرایی تعهد کاری داشته باشند، ولی دستگاه ها قادر به اجرای تعهدات مالی بموقع نباشند، سازمان برنامه و بودجه ملزم است از محل منابع مالی آن دستگاه اعتبارات آن شرکت را تأمین کند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، مهدی اسماعیلی امروز در دورهمی امید فضا که به مناسبت روز ملی فضایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با انتقاد از کم توجهی به توانمندی های جوانان با اشاره به اینکه در صورت حمایت، آنها در حوزه های علم و فناوری معجزه می کنند، اضافه کرد: در دیداری که با دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری داشتم، اعلام کردم هیچ یک از مسؤولان نباید حق وارداتی داشته باشد، مگر آنکه مشابه خارجی و با همان کیفیت در کشور تولید نشود.
وی به تصویب طرح جهش تولید در مجلس اشاره نمود و افزود: این طرح در ۲۰ بند تصویب گردید و در صورت تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون خواهد شد.
اسماعیلی به بندهای این طرح اشاره نمود و خاطرنشان کرد: بر طبق این طرح ۳ هزار میلیارد تومان به سرمایه صندوق نوآوری اضافه خواهد شد و مجلس و دولت موظف به تزریق این اعتبارات به صندوق نوآوری هستند.
وی اعطای کمک های بلاعوض به شرکتهای دانش بنیان از جانب صندوق را از دیگر بندهای این طرح عنوان نمود و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های شرکتهای دانش بنیان حضور در مناقصات است و در صورتیکه مؤسسات دانش بنیان محصولی را برای نخستین بار در کشور تولید کنند، اجازه ترک تشریفات مناقصه داده شده است.
رئیس کمیته آموزش و تحقیقات کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: بر طبق این طرح در صورتیکه شرکتهای دانش بنیان با دستگاههای اجرایی تعهد کاری داشته باشند، ولی قادر به اجرای تعهدات مالی بموقع نباشند، سازمان برنامه و بودجه ملزم است از محل منابع مالی آن دستگاه اعتبارات آن شرکت را تأمین کند.1400/11/14
23:56:12
0.0 از 5
3416
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲