مجلس ایران دات كام

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می گیرد

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می گیرد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون با نمایندگان کانون های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شامل دستگاه های اجرائی تامین اجتماعی، بنیاد شهید، کمیته امداد، هلال احمر، وزارت ارتباطات، وزارت نیرو، بنیاد مستضعفان، مجلس و جهاد کشاورزی آگاهی داد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست با اعضای ستاد هماهنگی کانون های بازنشستگان دستگاه های اجرائی مشمول تامین اجتماعی اظهار نمود: یکی از مهم ترین موضوعات بحث افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی است.
وی اشاره کرد: در سال ۱۴۰۰ به استناد مصوبات مجلس و قانون برنامه ششم قرار شد حداقل ها درباب افزایش حقوق این گروه اجرائی شود که به دلیلهای مختلف انجام نشده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اجرای کامل مصوبات مجلس درباب افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کشور مطرح و در این جلسه بطور مفصل بحث و قرار شد گزارش کاملی در قالب یک نامه به کمیسیون اقتصادی ارائه و تصمیم گیری شود.
وی به نگرانی درباب نگرفتن منابع کافی در بودجه ۱۴۰۱ اشاره نمود و اضافه کرد: تعهدات افزایش میزان حقوق متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با شاغلان در سال ۱۴۰۱ منابع در نظر گرفته نشده است.
وی افزود: این امر یکی از موضوعات مهمست که در این نشست نمایندگان کانون های بازنشستگان حضور داشتند و موارد مورد نظر این قشر را مطرح نمودند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقرر است نشست مشترک نمایندگان کانون های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کشور با حضور وزیر رفاه و تامین اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بزودی در کمیسیون اقتصادی تشکیل گردد و آخرین وضعیت اجرای ناقص پرداخت های تعهدات دولت در بخش بازنشستگی در سال ۱۴۰۰ برای تامین اجتماعی پیگیری شود و موضوع پیش بینی های لازم در بودجه ۱۴۰۱ برای حل مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.1400/11/13
10:06:22
0.0 از 5
3684
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام