مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار با اعضای ستاد دهه فجر:

مردم باید تأثیر هماهنگی بین قوا را در زندگی خود مشاهده کنند

مردم باید تأثیر هماهنگی بین قوا را در زندگی خود مشاهده کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بین مجموعه قوا هماهنگی و همدلی وجود دارد و مردم باید اثرات این هم افزایی را در زندگی خود مشاهده کنند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف امروز (شنبه، ۹ بهمن ماه) در دیدار با اعضای ستاد مرکزی دهه فجر، اظهار داشت: اگر گذشته را تصور نماییم، این انقلاب دینی و مردمی زمانی شکل گرفت که دنیا بدون هیچ استثنایی کاملاً بین دو قطب شوروی سابق و آمریکا تقسیم شده بود و هیچ اتفاق سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی در دنیا شکل نمی گرفت، مگر این که به یکی از دو ابرقدرت وقت تکیه کرده باشد. امام خمینی (ره) عظمت و قدرت دین و مردم را در آن مقطع از زمان نشان داد که مصداق عدم تبدیل و تحویل سنت های الهی بود و اینجا نشان داد که سنت های الهی همیشه پابرجا، جاری و ساری هستند.
وی با اشاره به اینکه این انقلاب با تاکید بر ایمان به سنت های الهی و مردم پیروز شد و برای تداوم آن هم مردم اساس کار هستند، خاطرنشان کرد: امام (ره) به راه خود ایمان داشت و هیچ زمانی یک لحظه عقب نشینی نکرد، ایشان همواره برای مردم اهمیت قائل می شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی طی ۴۳ سال شاهد عظمت ایران و بقای جمهوری اسلامی ایران بوده ایم که هر کدام از توطئه هایی که برای انقلاب رخ داد و هر روزه انجام می شود و همه دشمنان تلاش می کنند کفایت می کرد تا یک کشور و حکومت را ساقط کند. این نشان دهنده عظمت مردم، اسلام، دین و رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.
قالیباف با تاکید بر این که دشمنان ما دین را هدف قرار داده اند، خاطرنشان کرد: برای انقلابی بودن، حزب اللهی بودن، خدمتگزار مردم بودن و خدمت به مردم و به معنای واقعی سرباز ولایت بودن باید کارآمدی دین در اداره جامعه را به نمایش بگذاریم و این مهم ترین وظیفه انقلابی و دینی ما به حساب می آید و اگر این شعار را بدهیم و به آن عمل نکنیم، آب به آسیاب دشمن ریخته ایم.
وی بیان نمود: این مورد بسیار مهم می باشد که بین مجموعه قوا هماهنگی و همدلی وجود دارد، اما همیشه تاکید دارم این هماهنگی لازم است اما کافی نیست. زمانی هماهنگی ها مؤثر می شود که منجر به هم افزایی شود و مردم بعنوان تنها ذینفعان این هم افزایی باید در زندگی خود اثرات آنرا مشاهده کنند. باید به قدری به روز حرکت نماییم که جوان دهه هشتادی که از آغاز انقلاب فاصله دارد، در این راه حرکت نماید.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خیلی از اوقات نیازمند این هستیم که تبلیغات عینی در سطح شهر، روستا و جاده ها انجام دهیم، خاطرنشان کرد: تهران ام القرای جهان اسلام و مرکز تشیع است، این شهر باید با نوع رنگ خود با مردم دنیا حرف بزند و روز عزاداری و جشن آن باید مشخص باشد و این خیزش باید به صورت مردمی صورت گیرد. در بعضی از کشورهای دنیا در روز جشن ملی، مردم پرچم کشور را بر سردر خانه ها نصب می کنند، ما می توانیم خلاقانه تر کارها و کارآمدی ها را در ابعاد مختلف پیش ببریم.
قالیباف ضمن اشاره به این که از جهت ساختاری این شورا، شورای هماهنگی است، تصریح کرد: مهم ترین نقش این شورا باید هماهنگ کردن و ایفای نقش قرارگاهی باشد که ظرفیت های متفاوت مردمی، نهادهای دولتی و غیردولتی و بخش های خصوصی و عمومی را هم جهت به سمت جلو هدایت کند و این اقدامات باید در طول سال صورت گیرد، چونکه مناسبت های گوناگونی وجود دارد، این گونه اقدامات می تواند نرم افزار و پلت فرم خاص خویش را داشته باشد.
۲۶ کمیته موضوعی و قشری برای برگزاری دهه فجر بوجود آمده است
سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی بامداد امروز (شنبه ۹ بهمن) هم در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهدای بزرگ انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره بر مردم محوری انقلاب تاکید داشته و ما هم در جشن دهه فجر تلاش می نماییم مراسمات به صورت مردم محور برگزار گردد.
وی ضمن اشاره به این که روش مبارزاتی امام (ره) مبتنی بر حضور آگاهانه مردم در صحنه های مختلف و بر اساس معنویت و دین بود، افزود: فوکو از انقلاب مردم ایران بعنوان انقلاب به نام خدا یاد می کند و می گوید این انقلاب مبتنی بر دین و خدا بوده و برخلاف انقلاب ها و تحولات کمونیستی و سکولار، خدا را در رأس حرکت قرار داده است.
رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با تکیه بر این که امام خمینی (ره) معتقد بودند اگر توده های مردم در صحنه حضور آگاهانه داشته باشند، بهترین و کم هزینه ترین راه پیروزی نهضت است، اظهار داشت: امام راحل مدل حضور آگاهانه مردم را پیش گرفت و در این حوزه حوصله و صبر داشت و در ۱۵ سال با آگاهی بخشی به مردم از راه کانال های مختلف با استفاده از مبارزان و انقلابیون آگاهی معرفتی و دینی در میان مردم را ایجاد کرد، برخی تحلیلگران ریشه انقلابات مبتنی بر حضور گسترده مردم را انقلاب اسلامی می دانند.
موسوی ضمن اشاره به این که امام خمینی (ره) هر کجا احساس می کرد انقلاب در خطر است و باید پویایی آنرا حفظ کرد، بر به صحنه آمدن مردم تاکید داشت، اما برخی جریانات به این مورد اعتقادی نداشتند، اضافه کرد: ایشان حتی روش مبارزه و روش اداره جامعه را مبتنی بر مردم می دانست، نهادهای مردمی که امام شکل داد، همانند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مبتنی بر نوع نگاه وی بود و پس از امام، مقام معظم رهبری آنرا ادامه داد و در رفع فتنه هایی که شاهد آنها بودیم، بر حضور مردم تکیه داشتند. رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ضمن اشاره به این که برگزاری دهه فجر جز با حضور گسترده مردم مقدور نیست، اضافه کرد: برای به حرکت درآوردن مردم در صحنه های مختلف، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بعنوان دستگاهی فراقوه ای تشکیل و ایفای نقش کرده و در مواقع حساس توانسته است بستر را برای بسیج عمومی فراهم آورد.
وی با اشاره به اینکه به منظور برگزاری دهه فجر سالجاری کمیته های ۲۶ گانه ای به صورت موضوعی و قشری تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: ریاست هر کدام از کمیته های تشکیل شده برعهده یکی از فعالان آن قشر و مبحث است و از همه اقشار و اجزا برای تولید محتوا دعوت به عمل آمده است تا هر قشری ایفای نقش کند.
نماینده مردم تهران در مجلس با تکیه بر این که هیات اندیشه ورزی تشکیل شده است، اظهار داشت: جریان های مختلف تمام تلاش خویش را به کار گرفته اند و در فضای مجازی به دنبال ایجاد دوقطبی یأس و امید هستند و مردم را به سمت یأُس پیش می برند، سعی کردیم با تاکید بر دو عنصر امید و وحدت، شرایط را برای حضور حداکثری مردم چه به صورت فیزیکی و چه به صورت مجازی در مراسمات دهه فجر فراهم نماییم.
موسوی ضمن اشاره به این که تلاش می نماییم تا همه تیپ ها با تنوع کامل در صحنه و جشن ها حاضر شوند و بر حضور دو قشر ویژه زنان و جوانان تاکید داریم، افزود: آئین نامه اجرایی تدوین و به همه استان ها ارسال شده و کمیته های استانی فعالیت خویش را شروع کرده اند. در تمامی وزارت خانه ها و سازمان ها هم ستاد دهه فجر تشکیل شده است.
وی با تکیه بر این که کوشیده ایم تا شاهد جهاد تبیین در چارچوب نهضت سخنرانی ها باشیم و و در سخنرانی های روز ۲۲ بهمن به شبهات تاریخی و روزپاسخ داده شود، اظهار داشت: با شورای معاونین صداوسیما نشستی برگزار و مقرر شد رسانه ملی بعنوان محور تبیین پای کار بیاید و اقدامات خوبی برنامه ریزی شده است. با فعالان فضای مجازی هم هماهنگی هایی داشته ایم.
رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در انتها با تکیه بر این که در صورت فراهم بودن شرایط، راهپیمایی روز ۲۲ بهمن را برگزار می نماییم تا روحیه امید را در میان جریان انقلابی جاری نماییم، اظهار داشت: اگر شرایط کرونایی به سمتی حرکت نماید که امکان برگزاری راهپیمایی را نداشته باشیم، در بستر فضای مجازی با مدلها و ابتکارات دیگری، اقدامات خویش را پیش می بریم.


منبع:

1400/11/09
23:24:15
0.0 از 5
3438
تگهای خبر: اقتصاد , تبلیغ , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام