مجلس ایران دات كام
دهنوی خبر داد؛

هفته آینده تصمیم گیری کمیسیون تلفیق درباره ارز ترجیحی

هفته آینده تصمیم گیری کمیسیون تلفیق درباره ارز ترجیحی

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در مورد ارز ترجیحی تصمیم گیری می کند، البته تصمیم برای حذف هنوز قطعی نیست.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، سیدمحسن دهنوی اظهار داشت: اصلی ترین بحث در حوزه خنثی سازی تحریم ها این است که ما به نحوی در کشور برنامه ریزی نماییم که برای همه شرایط آمادگی داشته باشیم، یعنی فرض را بر باقی ماندن ساختار تحریم قرار دهیم و آماده شرایط سخت باشیم.
وی اضافه کرد: در این صورت اگر تحریم ها برداشته شد، کشور استقامت لازم برای مقابله با تکانه های مختلف و شرایط مختلف را دارد و اگر تحریم ها باقی ماند، برنامه ریزی ها بشکلی صورت گرفته است که می توانیم از آنها عبور نماییم و سال جاری در بررسی لایحه بودجه هم همین مسیر طی شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: درآمدهای نفتی در بودجه واقعی دیده شده و یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه پیشبینی شده است و به فرض ادامه شرایط موجود برای درآمد نفتی تدبیر شده است و ما در مجلس هم این مبنا را تقویت می نماییم و اگر هم تحریم ها برطرف، شد امکانات اقتصادی کشور افزایش پیدا خواهد نمود.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه درباره آخرین وضعیت حذف ارز دولتی، اظهار داشت: اصل این کار مورد توافق مجلس و دولت می باشد و من معتقدم این ارز باید حذف شود، اما باید راهکارهای جبران و جایگزین مطمئن برای مردم پیدا شود، بنابراین به دنبال یافتن مسیرهای مختلفی هستیم و سناریوهای گوناگونی با دولت درحال بررسی است.
وی افزود: هفته آینده در مورد این مورد تصمیم گیری می شود تا مدل جبرانی و جایگزینی که برای مردم در نظر گرفته می شود در صورت حذف ارز ترجیحی چیست، البته تصمیم برای حذف هنوز قطعی نیست، اما در لایحه دولت این مورد آمده است، اما باید تاکید کنم تصمیم کمیسیون تلفیق به برنامه جایگزین دولت در این خصوص ارتباط دارد.
دهنوی خاطرنشان کرد: ما باید اطمینان خاطر داشته باشیم که قیمت کالاهای اساسی با قیمتی که در سالجاری به مردم عرضه می شود، تفاوت زیادی نداشته باشد و اگر تدابیر پیشبینی شده دقیق و کامل نباشد، تبعات اجتماعی و اقتصادی آن نگران کننده خواهد بود.

1400/11/07
23:21:56
0.0 از 5
2985
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام