مجلس ایران دات كام
اسماعیلی خبر داد

قرار گرفتن تعرفه مشاوره های روانشناسی تحت پوشش بیمه درحال بررسی است

قرار گرفتن تعرفه مشاوره های روانشناسی تحت پوشش بیمه درحال بررسی است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحث کاهش تعرفه مشاوره های روانشناسی و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هزینه های آنرا در کمیته اجتماعی پساکرونا مطرح کردیم و درحال بررسی است که موضوع اصلی آن به افزایش افسردگی باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و تبعات بعد از آن بر می گردد.


ولی اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با مشاوره های روانشناسی و هزینه های بالای آن که تحت پوشش بیمه نیز نمی باشد، بیان کرد: این یکی از مواردی است که در ستاد ملی کرونا بحث شده و با توجه به این که خودم پیشنهاد احیای کمیته اجتماعی پساکرونا را داده بودم، یکی از موضوعات مطرح بحث افسردگی افراد جامعه بود که باتوجه به بیماری کرونا درحال افزایش است.
ایشان سپس اشاره کرد: این مساله عنوان شد که میزان تعرفه ها را کاهش دهیم و هم این که بتوانیم به بحث بیمه هم کمک نماییم که آقای رییس جمهور نیز دستور دادند که این مساله در قالب کمیته اجتماعی پساکرونا پیگیری شود تا هم بتوانیم تعرفه ها را کاهش دهیم و هم این که این مساله مشمول بیمه شود.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این که سرانجام این مساله به کجا رسیده است را اطلاعی ندارم، اما پیشنهاد ما مشخصا این بود که باتوجه به فوت حدود 130 هزار نفر بر اثر بیماری کرونا و حدود یک میلیون نفر از کسانی که عضوی از خانواده آنها فوت کرده و افزایش آمار در بحث افسردگی، تعرفه های درمانی روانشناسی را پایین تر بیاوریم و مشمول بیمه شود تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
اسماعیلی در ارتباط با این که آیا کمیسیون اجتماعی بطور خاص به موضوع بالا بودن تعرفه مشاوره های روانشناسی ورود کرده است یا خیر، عنوان کرد: گزارشاتی درباب افزایش افسردگی در جامعه باتوجه به شرایط کرونا در کشور به کمیسیون اجتماعی داده شده بود که خواستیم جداگانه به این مساله رسیدگی نماییم، اما در ستاد ملی آنرا پیشنهاد دادیم که درحال پیگیری است تا ان شاءالله به نتیجه برسیم.
وی اظهار داشت: لطمه های روانشناختی به سبب شرایط شیوع بیماری کرونا مانند در خانه ماندن سالمندان، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و... جمع آوری شده که کمیته اجتماعی پساکرونا بررسی می کند که این موضوعات به بحث افسردگی در وضعیت کرونا بر می گردد.1400/10/18
17:04:26
0.0 از 5
3615
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱