مجلس ایران دات كام
نوش آبادی در گفتگو با مجلس ایران دات كام:

طرح انتقال پساب جنوب تهران به منطقه ورامین انجام می شود

طرح انتقال پساب جنوب تهران به منطقه ورامین انجام می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام از تهران نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا اظهار داشت: به منظور جبران حق آبه کشاورزان دشت ورامین، طرح انتقال پساب جنوب تهران به منطقه ورامین انجام می شود که در فاز دوم، ۲۸۳ میلیون مترمکعب آب، به دیار پانزده خرداد منتقل می کند.


حسین نوش آبادی نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایسنا بیان نمود: ورامین، قطب تولید محصولات کشاورزی استان تهران است که به علت کمبود منابع آبی، ناشی از اختصاص نیافتن حق آبه کشاورزان از سد ماملو و لتیان و همینطور کاهش نزولات جوی، از تمام ظرفیت های این بخش استفاده نمی گردد.
وی افزود: به منظور جبران حق آبه کشاورزان دشت ورامین، طرح انتقال پساب جنوب تهران به منطقه ورامین انجام می شود که در فاز دوم، ۲۸۳ میلیون مترمکعب آب، به دیار پانزده خرداد منتقل می کند.
نوش آبادی اظهار نمود: طرح انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به ورامین و پیشوا و قرچک، به طول ۳۴ کیلومتر و با استفاده از لوله هایی به قطر سه متر و جنس پلی اتیلن دو جداره در حال اجرا می باشد هزینه اجرای این طرح بر مبنای مطالعات صورت گرفته بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است.
نماینده شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا اظهار داشت: یکی از مهم ترین موانع تکمیل این پروژه، علاوه بر تأمین اعتبار مورد نیاز معارضین واقع شده در طول مسیر است که این مشکل با همکاری مسؤلان محلی و استانی برطرف خواهد شد.
منبع:

1400/10/16
12:00:30
0.0 از 5
3397
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲