مجلس ایران دات كام
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد؛

تزریق یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل محور اردبیل – سرچم

تزریق یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل محور اردبیل – سرچم

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال آینده تلاش می نماییم تا یک هزار میلیارد تومان منابع مالی را برای تکمیل محور اردبیل - سرچم فراهم نماییم.علی نیکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: تا یک ماه آینده برای قطعه ۵ و ۶ باقیمانده محور اردبیل – سرچم پیمانکار مشخص شده تا در سخت ترین قطعه که شامل تونل ها و پل هاست کار اجرایی با تلاش پیمانکاران مجرب آغاز شود.
وی با قدردانی از سفرهای مختلف معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه راه های وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با همکاری بنیاد مسکن و یا پیمانکاران توانمند انتظار می رود هر چه سریع تر بخش های باقیمانده محور ۴ خطه اردبیل – سرچم به پیمان رفته و امکان اجرای قطعات مختلف با تلاش مؤثر و تأمین اعتبار مناسب فراهم آید.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم در سال آینده ۶۰ کیلومتر این مسیر با اقدامات مؤثر پیمانکاران آماده بهره برداری شود که برای تکمیل این میزان ۴ خطه در محور اردبیل – سرچم به ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نیکزاد اضافه کرد: از محل نفت، تهاتر، قیر و ماده ۵۶ با پیگیری های هفتگی نمایندگان استان در مجلس و اعتبارات ملی بودجه سال آینده تلاش خواهیم کرد تا یک هزار میلیارد تومان منابع برای محور اردبیل – سرچم تأمین نماییم.
وی در مورد بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از طریق آهن اردبیل – میانه تصریح کرد: ۱۰۰ کیلومتر از طرفین مسیر تابحال ریل گذاری شده و ۷۵ کیلومتر باقیمانده هم به سرعت در مرحله ریل گذاری است.
نیکزاد پیشرفت عملیات زیرسازی و ایستگاه های راه آهن اردبیل را تا ۹۰ درصد اعلام نمود و افزود: تمام تلاش دولت و وزارت راه و شهرسازی بر این است تا در اوایل سال آینده این پروژه آماده بهره برداری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اتفاقی که در این سفر و بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت حضور معاون فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران بود تا بمحض تحویل این پروژه به راه آهن، زمینه اجرایی شدن بخش های مختلف فنی و ایستگاه ها فراهم آید.
نیکزاد بیان نمود: امروز ۵ معاون وزیر راه و شهرسازی میهمان استان اردبیل بود که در بخش های مختلف فرودگاهی، راه های ارتباطی، راه آهن، بازآفرینی شهری و دیگر طرح های اجرایی بازدیدها و مصوباتی را شاهد بودیم که اساسا امسال پیگیری لازم برای تخصیص منابع را انجام خواهیم داد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همینطور از تأمین ۴ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های بازآفرینی شهری در پارس آباد و خلخال اطلاع داد و اظهار داشت: در کنار طرح های بازآفرینی شهری در اردبیل و مشگین شهر، مقرر شد از محل قیر برای طرح های توسعه ای در این عرصه منابع مورد نظر اختصاص یابد.


منبع:

1400/10/13
23:10:05
0.0 از 5
3806
تگهای خبر: بازدید , بودجه , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲