مجلس ایران دات كام
فرهنگی :

افزایش یارانه ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را جبران نمی کند

افزایش یارانه ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را جبران نمی کند

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش رقم یارانه ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را جبران نمی کند و دولت باید به مردم کالا با قیمت مناسب دهد.محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سازوکار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار داشت: اگر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جایگزین مناسبی داشته باشد، ایرادی ندارد.
وی بیان نمود: بنده معتقدم که دولت به جای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به مردم کالا با قیمت مناسب دهد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید سازوکاری را فراهم آورد که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد. پول دادن به مردم و افزایش رقم یارانه ها، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را جبران نمی کند چون که رشد تورم بیشتر از این پول و ارقامی است که در چارچوب یارانه به مردم داده می شود.
فرهنگی تصریح کرد: در صورتیکه دولت کالای سهمیه ای در نظر گیرد و به مردم دهد، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام خوبی است اما اگر دولت چنین برنامه ای را در دستور کار نداشته باشد، نباید ارز ترجیحی حذف شود.
وی در تشریح نحوه تخصیص کالای سهمیه ای به مردم، عنوان کرد: هم اکنون کارت های الکترونیک وجود دارد و میتوان از این طریق کالاهای سهمیه ای را تعیین و در این کارت ها تعریف کرد تا مردم بتوانند به کالاهای اساسی دسترسی داشته باشند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره معایب ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار داشت: یکی از معایب اصلی ارز ۴۲۰۰ تومانی آن بود که این ارز به جیب دلالان می رفت اما یکی از محاسن ارز ترجیحی آن است که قیمت کالاها بخصوص کالاهای اساسی را در حد قابل قبولی نگه می دارد و سبب می شود مردم به کالاهای اساسی با قیمت مناسبی دسترسی داشته باشند.
فرهنگی تاکید کرد: چاره جایگزین حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی آن است که دولت به مردم کالا برساند و اگر کالاها را در چارچوب سهمیه به مردم عرضه نماید، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ایرادی ندارد.
وی اظهار داشت: به هیچ وجه نباید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دارو حذف شود، اما حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای نهاده های دامی، کشاورزی و اقلام ضروری با در نظر گرفتن راهکار جایگزین، قابل حل است.منبع:

1400/10/10
12:48:41
0.0 از 5
3538
تگهای خبر: دولت , قم , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲