مجلس ایران دات كام
نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس:

امکان توافق هسته ای وجود دارد

امکان توافق هسته ای وجود دارد

به گزارش مجلس ایران دات کام اصفهان نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر غربی ها رویکرد های گذشته خودرا تکرار نکنند، امکان موفقیت مذاکرات و توافق هسته ای در وین امکان پذیر است.عباس مقتدایی در گفت و گو با ایسنا درباره مذاکرات هسته ای و شروع دور جدید این مذاکرات در وین، اظهار نمود: طرف ایرانی با اختیارات کامل برای حضور در مذاکرات آماده شده و دستورالعمل های مربوطه در اختیار تیم مذاکره کننده قرار گرفته و از اختیار کافی برای پیش برد مذاکرات برخوردار می باشند و مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری جلسات مختلف با وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد در مذاکرات در جریان رایزنی های هسته ای بطور کامل قرار دارد.

وی اضافه کرد: رویکرد های مجلس به تیم مذاکره کننده هسته ای منتقل شده و توضیحات لازم از طرف آنان نیز به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه شده است. غرب باید تصمیم بگیرد که به دنبال منافع برای همه است یا می خواهد فقط خودش منفعت ببرد و ایران را از منافع ملی خود محروم کند. این تصمیم اساسی است که غربی ها و خصوصاً اروپایی ها باید اتخاذ کنند و اگر آنان بنا بر باج خواهی نداشته باشند و رویکرد های گذشته خودرا تکرار نکنند، توافق امکان پذیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، اشاره کرد: بدون شک جمهوری اسلامی ایران تحت فشار هیچ چیزی را نخواهد پذیرفت، اما در عین حال بارها اعلام نموده ایم که با تمام دنیا آماده انجام مذاکره و تبادل همه جانبه هستیم، ولی منافع ملت ایران باید در بالاترین سطح مورد لحاظ قرار گیرد و این همان نکته ای است که طرح اقدام راهبردی برای لغو کامل تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران مصوب آذرماه سال قبل مجلس نیز بر آن تاکید دارد.

منبع:

1400/10/09
17:38:59
0.0 از 5
3357
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام