مجلس ایران دات كام
نگاهداری:

گسترش تعامل مرکز پژوهشها با مراکز علمی در دستور کار است

گسترش تعامل مرکز پژوهشها با مراکز علمی در دستور کار است

به گزارش مجلس ایران دات کام بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در دیدار نمایندگان اتحادیه انجمن های علمی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت همه مراکز علمی خارج از قوه مقننه همچون اتحادیه های علمی در دستور کار مرکز پژوهش های مجلس قرار دارد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی با بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

در این جلسه نگاهداری ضمن اشاره به اینکه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی باید از همه ظرفیت های مراکز و نهادهای علمی کشور استفاده نماید، اظهار داشت: طبق این رویکرد ما معتقد هستیم که مرکز پژوهشها باید از کارگزار پیرو به کارفرمای پیش رو تغییر رویکرد پیداکند.

وی ادامه داد: رویکرد ما این است که در تصمیم سازی برای مجلس خویش را محدود به پژوهشگران مستقر در مرکز پژوهشها نکنیم؛ بلکه راهبرد ما این است که از همه اندیشکده ها، پژوهشگران و متخصصان خارج از مرکز استفاده نماییم. یکی از اهداف اصلی راه اندازی خانه خلاق قوه مقننه همین هدف بود که بتوانیم از ظرفیت های علمی خارج از مجلس و مرکز هم استفاده نماییم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این نکته که از زمان حضور در این مرکز پژوهشی تلاش در هم افزایی با نهادها و مراکز علمی در دستور کار قرار گرفته، اظهار داشت: بر همین مبنا جلسه ای با مدیران مراکز تحقیقاتی مهم کشور برگزار کردیم و در این حوزه کنسرسیومی شکل دادیم تا موضوعات را به صورت مشترک بررسی نموده و از پراکنده کاری دوری نماییم.

نگاهداری خاطرنشان کرد: علاوه بر این جلسه، طی نامه ای به همه وزرا 5 اولویت اصلی حوزه کاری آنان را اعلام کردیم و در این نامه ها تصریح شده که مرکز پژوهش های مجلس آماده همکاری و هم اندیشی برای حل این مشکلات متناسب با ظرفیت های قوه مقننه است.

وی افزود: مرکز پژوهشها مرکزی علمی و پژوهشی است و ما به دنبال سیاسی کاری در این مرکز نیستیم و ازاین رو باید از نظرات همه جهت بررسی طرح ها و لوایح استفاده نماییم. همین رویکرد هم در مرکز پژوهشها به کار گیری شده است.

نگاهداری ضمن اشاره به این امر که باید تغییر و تحولات در ساختارهای اداری نهادینه شود تا با تغییر مدیریت ها ما گرفتار مشکل و دور شدن از نگاههای تحولی نشویم، اظهار داشت: در بررسی طرح ها و لوایح می توانیم از ظرفیت انجمن های علمی استفاده نماییم و نظرات این انجمن ها را هم دریافت نماییم.

در انتها این نشست دانشجویان فعال در اتحادیه انحمن های علمی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و قرار شد همکاری این دو مجموعه علمی گسترش پیدا کند.
منبع:

1400/10/07
22:06:16
0.0 از 5
1702
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام