مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون بهداشت:

محدودیت ها اعمال شود، دورکاری برگردد

محدودیت ها اعمال شود، دورکاری برگردد

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تا دو هفته دیگر اُمیکرون تبدیل به سویه غالب کرونا در کشورمان می شود اظهار داشت: دولت باید برای پیشگیری از انتشار این ویروس اقدامات لازم را انجام دهد تا تبدیل به مشکل بغرنج نشود؛ همچون آن بازگشت دورکاری است.


همایون سامه یح در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: متاسفانه واکسن های موجود در مقابل اُمیکرون کارایی آنچنانی را ندارد؛ البته شرکت برکت می تواند واکسنی برای مقابله با اُمیکرون تولید نماید و چنین توانایی را دارد؛ امیدواریم برکت با سرعت عمل وارد شده و واکسنی برای مقابله با اُمیکرون تولید نماید.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تکیه بر ضرورت پروتکلهای بهداشتی اظهار داشت: مردم باید از ماسک و مواد ضد عفونی کننده بهره برده و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند درست است که حالا در کشورمان هیچ شهری از لحاظ انتشار کرونا در وضعیت قرمز قرار ندارد اما اُمیکرون وارد کشور شده و تا دو هفته دیگر تبدیل به سویه غالب می شود و این اجتناب ناپذیر است.
سامه یح ضمن اشاره به اقدامات کشورهای اروپایی اظهار داشت: کشورهای اروپا ممنوعیت سفر از کشورهای آفریقایی را انجام دادند اما در نهایت درگیر اُمیکرون شدند مطمئنا این شرایط در ایران هم ایجاد می شود. بنابراین لازم است دولت از همین هم اکنون فکری کند تا مشکل بغرنج نشود. باید اقدامات لازم برای پیشگیری از انتشار خیلی زیاد سویه اُمیکرون صورت گیرد تا باز به شرایط قبلی گرفتار نشویم.
این عضو کمیسیون بهداشت و مجلس در انتها اظهار داشت: لازم است دولت محدودیت ها را باردیگر اعمال نماید که همچون آن برگشت دورکاری و بستن پاساژها و رستوران ها و پیشگیری از انجام تجمع ها و یک قرنطینه کامل است. حتی در حالیکه موافق تدریس مجازی نیستم اما در این شرایط باید از حضور دانش آموزان در مدارس جلوگیری کرده و آموزش به صورت حضوری نباشد.1400/09/30
14:11:11
0.0 / 5
389
تگهای خبر: آموزش , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام