مجلس ایران دات كام
حاجی دلیگانی :

منافع ارز ۴۲۰۰ تومانی به مردم نرسید

منافع ارز ۴۲۰۰ تومانی به مردم نرسید

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه منافع حاصل از ارز 4200 تومانی بطور کامل به مردم نرسید، اظهار داشت: لازم است درباره نحوه حذف ارز ترجیحی شفاف سازی صورت گیرد.حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر ضرورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی، ارزی است که بصورت ارزان به تعدادی از افراد داده می شد تا با آن کالاهای اساسی مردم تهیه شود اما طی سالهای قبل این اتفاق به نحو مطلوب رخ نداد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمی توان بصورت مطلق گفت ارز ۴۲۰۰ تومانی تأثیری نداشته است اما به میزانی که از جیب مردم خارج شد، به همان میزان به جیب آنان بازنگشت.
وی متذکر شد: در حقیقت، ارزی که ارزان فروخته می شود، از جیب مردم است و باید منافع آن هم بطور کامل به مردم برسد، در صورتیکه چنین چیزی اتفاق نیفتاد و بخش قابل توجهی از مابه التفاوت ارز به جیب واردکنندگان خاص، سوءاستفاده کنندگان و افرادی رفت که با رانت، مجوزهای خاص برای واردات دریافت نمودند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حتما باید این رویه به نفع عموم مردم تغییر کند، اشاره کرد: البته نحوه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید صادقانه باشد، لازم است دراین زمینه شفاف سازی شود، اطلاع رسانی درست به مردم هم مسئله ای حائز اهمیت می باشد و پیش از این که این کار اجرا شود، دولت باید به نحوی از مردم حمایت کند.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه نحوه حمایت دولت از اقشار مختلف جامعه ممکنست متفاوت باشد، اشاره کرد: ممکنست از برخی افراد در قالب یارانه بیمه ای حمایت شود، لازم است برای تعدادی از اقشار جامعه یارانه نقدی بیشتری در نظر گرفته شود و در نظر گرفتن یکسری کالا و خدمات برای پشتیبانی از برخی دهک های جامعه امری ضروری می باشد. می توان از مردم نظرخواهی کرد که از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به چه صورتی از آنان حمایت شود.
حاجی دلیگانی اشاره کرد: برخی افراد با ارز ۴۲۰۰ تومانی یک شبه ثروت های کلانی به دست آوردند و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب می شود از این کار ممانعت شود.


منبع:

1400/09/29
12:17:21
0.0 از 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱