مجلس ایران دات كام
رحمانی:

رتبه بندی معلمان بخش عمده ای از مطالبات این قشر را برآورده می کند

رتبه بندی معلمان بخش عمده ای از مطالبات این قشر را برآورده می کند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: شاید رتبه بندی معلمان نتواند صد در صد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما با اجرای این قانون بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.


رجب رحمانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تلاش مجلس برای تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان، بیان کرد: رتبه بندی معلمان از تمام جهات بررسی شده است و مجلس یازدهم نیز نظر مثبت و مساعدی نسبت به آن دارد و سعی کردیم تا لایحه ای دراین زمینه در مجلس تصویب شود که هم مشکلات مالی و معیشتی فرهنگیان را تا حدی مرتفع کند و هم از طرف دیگر منابع مالی آن پایدار باشد.
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعلان اینکه ما سعی کردیم تا این مصوبه همچون قانون بازنشستگی و قانون مدیریت خدمات کشوری مستحکم بوده و منابع مالی آن نیز پایدار باشد، اظهار نمود: آنچه که در مجلس تصویب گردید یک لایحه مناسب در جهت ارتقای منزلت و معیشت معلمان بوده که ان شاءالله پس از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهد شد. شاید این لایحه نتواند صددرصد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.
رحمانی در آخر اشاره کرد: ما انتظار داریم خروجی رتبه بندی معلمان تربیت دانش آموزانی متدین، باسواد و پرتوان بوده تا بتوانند در عرصه های مختلف توسعه کشور نقش آفرین باشند. امسال ۲۵ هزار میلیاردتومان برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است و در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز اساسا منابع لازم برای اجرای دقیق این قانون را پیش بینی خواهیم کرد. رییس جمهور نیز در ارائه لایحه بودجه بر این مساله اصرار کرد.
منبع:

1400/09/27
11:48:28
0.0 از 5
3831
تگهای خبر: بودجه , تصویب , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱