مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:

کمترین حقوق دریافتی معلمان به ۸ میلیون تومان رسید

کمترین حقوق دریافتی معلمان به ۸ میلیون تومان رسید

به گزارش مجلس ایران دات کام همدان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات محلس شورای اسلامی از بودجه ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای رتبه بندی معلمان در نیمه دوم سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: با تصویب طرح رتبه بندی معلمان، کمترین حقوق دریافتی این گروه به هشت میلیون تومان رسید اما این طرح شامل افرادی که پیش از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بازنشسته شدند، نمی گردد.


حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: فرهنگیان و مجلس، یک دهه بود که منتظر لایحه رتبه بندی فرهنگیان از جانب دولت بودند که دولت قبلی این طرح را در اسفندماه سال قبل به مجلس عرضه داد.
فلاحی خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی فرهنگیان امروز تصویب گردید و علت تاخیر در این امر، کمبود بودجه سال قبل بود.
وی افزود: کارهای مربوطه در کمیسیون انحام شد و اصلاحات لازم در مجلس، صورت گرفت و با بودجه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان این طرح از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ انجام شد تا افرادی که بعد از این تاریخ، بازنشسته شدند را در بر بگیرد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، توضیح داد: در چهار دسته؛ مربی، استادیار، دانشیار و استاد معلم، رتبه بندی انجام می شود و حقوق فرهنگیان از هشت میلیون تومان، آغاز خواهد شد.
فلاحی تصریح کرد: افرادی که پیش از تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، بازنشسته شدند، شامل این طرح، نخواهند شد.
وی ضمن اشاره به اعتراضات و تجمعات معلمان در چند روز اخیر، بیان نمود: خواسته ی فرهنگیان، رتبه بندی بود که باید زودتر انجام می شد اما ما فرهنگیان را متین تر از آن می دانیم که تجمع کنند و شعار دهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان، تصریح کرد: با اجرای طرح رتبه بندی، قسمت زیادی از مشکل فرهنگیان حل می شود اما این اقدام، کافی نیست.
منبع:

1400/09/25
11:40:20
0.0 از 5
3856
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵