مجلس ایران دات كام
نماینده مردم اردبیل در مجلس:

چالش عمده استان اردبیل تامین آب شرب است

چالش عمده استان اردبیل تامین آب شرب است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم اکنون چالش اصلی استان اردبیل تامین آب شرب است که باید با برنامه ریزی های اساسی چاره ای اندیشیده شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، صدیف بدری پس از ظهر یکشنبه در نشست با مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با موضوع بررسی راهکارهای چالش آب در اردبیل اظهار نمود: تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی از سالهای قبل دغدغه مسئولان اردبیل بوده که در این میان اضافه برداشت از مخازن و آبخوان ها این مشکل را صد چندان کرده است.
وی با ابراز نگرانی از فرونشست دشت اردبیل به دنبال اضافه برداشت ها اشاره کرد: نمایندگان استان آماده هرگونه همکاری با بخش آب برای تقویت برنامه ها در این عرصه هستند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در آینده نزدیک با حضور نمایندگان استان در مجلس و مدیران ارشد استان چالش های این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: ما اگر برنامه ریزی میان مدت و طولانی مدت در استفاده از منابع آب میان حوزه ای نداشته باشیم، نمی توانیم مشکلات و چالش های این بخش را درست و دقیق پیش بینی کرده و حل نماییم.
بدری چالش عمده استان را تامین آب شرب عنوان نمود و اضافه کرد: برای پشتیبانی از برنامه های راهبردی شرکت آب منطقه ای اردبیل آماده همکاری هستیم تا مردم استان دغدغه ای در سال های آتی در تامین آب شرب نداشته باشند.
وی تکمیل مطالعات ۴ سد ایوریق، نشته رود، ننه کران و نیارق را ضروری دانست و اشاره کرد: برای راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه آب اردبیل و تامین منابع مالی آن باید تصمیم لازم گرفته شود تا در آینده در تامین آب شرب مرکز استان گرفتار مشکل نشویم.
بدری از سفر وزیر نیرو به استان و بررسی چالش های اساسی در زمینه آب با همکاری دستگاهها و نهادهای ذیربط آگاهی داد و افزود: با هماهنگی استانهای همسایه می توانیم از حقابه خودمان در امتداد تامین منابع آب آشامیدنی، صنعت و کشاورزی استفاده نمائیم که روش های انتقال دراین زمینه مورد توجه است.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تشدید خشکسالی را در سطح کشور یکی از دغدغه های جدی نمایندگان برای تعیین راه حل مناسب در کم کردن لطمه ها دراین زمینه برشمرد و بیان کرد: در بخش کشاورزی و شرب می توانیم از الگوهای موفق جهانی در کنترل مصرف استفاده نمائیم تا شرایط مطلوب و پایداری را در زمینه مصرف شاهد باشیم.

1400/09/22
12:34:44
0.0 از 5
3752
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴