مجلس ایران دات كام
ذوالنوری :

دولت رئیسی پول چاپ نمی کند

دولت رئیسی پول چاپ نمی کند

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت سیزدهم در طول این مدت عملکرد خوبی داشته و برای اداره کشور پول چاپ نکرده است.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عملکرد صد روزه دولت رئیسی، گفت: صد روز از عمر دولت سیزدهم گذشته است و می توان اظهار داشت که این دولت تفاوت های مشهودی نسبت به دولت گذشته دارد.
روابط با همسایگان تقویت شده است
وی با اعلان اینکه دولت سیزدهم در عرصه سیاسی خارجی بسیار موفق عمل کرده است، اظهار داشت: همین طور در طول این مدت روابط ایران با همسایگان تقویت شده است و دولت توانست در تعامل با همسایگان موفق عمل کند و ارتباطات بسیار خوبی با این کشورها برقرار شده است. نمونه آن سفر اخیر رییس جمهور به ترکمنستان بود که توافقات خوبی هم در آن سفر منعقد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور دولت سیزدهم در زمینه آزادسازی قسمتی از منابع و دارایی های کشور و واردات واکسن کرونا موفق عمل کرده، این در حالیست که دولت روحانی معتقد بود واردات واکسن کرونا بدون انعقاد برجام ۲ ناممکن است.
دولت بنگاه های اقتصادی ورشکسته را فعال کرد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: خیلی از کارخانه ها و شرکتها ورشکسته و تعطیل بودند که دولت رئیسی توانست با فعال سازی بنگاه های اقتصادی جمعیت قابل توجهی از افراد را که بیکار شده بودند، به سر کارشان بازگرداند.
ذوالنوری گفت: همین طور شاهد سفرهای استانی مکرر رییس جمهور و دولتمردان به استانهای مختلف کشور هستیم که این کار امید، نشاط و تحرک خوبی را در جامعه به وجود آورده است و مردم نسبت به آینده امیدوار هستند و این اقدام دولت تأثیر به سزایی در تقویت سرمایه اجتماعی داشته است.
بدهی های دولت روحانی به رئیسی رسیده است
وی با اعلان اینکه دولت سیزدهم از افزایش پایه پولی جلوگیری کرده است، اظهار داشت: در دولت روحانی شاهد چاپ پول بدون پشتوانه بودیم و علاوه بر این، اوراق قرضه هم به فروش می رفت که این دو اقدام موجب شد بودجه دولت های پس از دولت روحانی هم پیش خور شود و نقدینگی افزایش یابد، اما در دولت رئیسی نه فقط این مسئله کنترل شد، بلکه هم اکنون دولت سیزدهم ماهانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان از دیون و بدهی های دولت روحانی را پرداخت و تسویه می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: دولت روحانی با پیش خور کردن بودجه و فروش اوراق قرضه موجب شد که دولت سیزدهم مقروض شود اما دولت سیزدهم رویه خوبی را در بخش اقتصادی دنبال می کند و نه فقط برای اداره کشور پول چاپ نمی کند، بلکه درحال پرداخت دیون دولت روحانی است.
وی بیان کرد: البته نوساناتی در قیمت تعدادی از کالاها وجود دارد که باید به دولت فرصت داد تا برنامه های خودرا عملیاتی کند چونکه خیلی از برنامه ها تأثیر خودرا در بین مدت و دراز مدت نشان می دهند.
حل مشکلات زمان بر است
ذوالنوری افزود: از جانب دیگر دولت نمی تواند از قانون بودجه عدول کند. دولت سیزدهم هم اکنون قانون بودجه ای را اجرا می کند که برنامه های پیشنهادی دولت روحانی است و بدین سبب تا برنامه های دولت رئیسی به ثمر بنشیند، باید به آنان فرصت دهیم و این مسئله تا حدی زمان بر است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: باید به دولت فرصت داد و تحقق برنامه های دولت سیزدهم موجب می شود که وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بهبود پیدا کند. هر چقدر گرفتاری و مشکلات مردم کم شود، اعتماد مردم به دولتمردان و نظام افزایش پیدا کند.
مردم به دولت سیزدهم علاقمند هستند
وی تاکید کرد: مردم هم اکنون شاهد تحرک و تلاش بسیار خوبی از طرف دولت سیزدهم هستند و احساس می کنند که دولت از خودشان است و دلبستگی و علاقه آنان به دولت زیاد است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم رییس جمهور را از جنس خودشان می دانند چونکه شخص رییس جمهور و دیگر دولتمردان سفرهای استانی و سرکشی های سرزده از مناطق مختلف کشور را در دستور کار قرار داده اند و بطور قطع این اقدامات در افزایش سرمایه اجتماعی تأثیر زیادی داشته است.


منبع:

1400/09/15
18:33:57
0.0 از 5
3424
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام