مجلس ایران دات كام
قالیباف:

در مجلس با هیچ کس عهد اخوت نداریم

در مجلس با هیچ کس عهد اخوت نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در عرصه مسائل اقتصادی گرفتار مشکلاتی هستیم و در این بخش کارنامه قابل قبولی نداریم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در مسافرت امروز خود به شهرستات کاشمر با حضور در اجتماع مردمی در محل زیارتگاه شهید مدرس اظهار نمود: امروز در عرصه مسائل اقتصادی گرفتار مشکلاتی هستیم و در این بخش کارنامه قابل قبولی نداریم.
وی اشاره کرد: در بخش های مختلف ظرفیت های بسیاری داریم، ولی چند مشکل جدی وجود دارد. امروز کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه است.
قالیباف اظهار نمود: با اهمیت ترین وظیفه ما در مجلس این است که بتوانیم یک نظام و مسیری را تعریف و مشخص نماییم که تامین مالی حوزهای سرمایه گذاری را به درستی انجام دهیم.
وی برای به سرانجام رسیدن اقدامات محور شادمهر به کاشمر که از خواسته های همه مسئولان است قول مساعد داد و اضافه کرد: اما فراهم آوردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری باید در در اولویت باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه شهید مدرس به جز عزت در راه دین و خدا گام برنداشت، اضافه کرد: مدرس مردی بود که مجلس را تبدیل به خانه ملت به مفهوم واقعی خود کرد.
قالیباف اشاره کرد: امروز در جمع مردمی هستم که در دفاع مقدس همسنگر بودیم، رزمندگان تیپ امام رضا(ع)، لشکر ۵ نصر و شهدای بزرگی چون طاهری و عاصمی و ده ها شهید و جانبازان و آزاده و بیشترین فرزندان تخریب که جزو شجاع ترین ها بودند.
وی عنوان کرد: زمانی که دین در کشورمان در کنج هجره ها بود، امام دین را به جامعه و قدرت را برای حکمرانی و پیاده سازی عدالت به میدان آوردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بدون شک نظام مقدس در منطقه و جهان می درخشد و در این مقطع این توفیق بزرگی است. مردم با مقاومت و گذشت و محبت و با در میدان بودن و خون دادن و خون دل خوردن، انقلاب و عزت کشور را تا به امروز به اینجا آوردند.
وی با اظهار تاسف از این که در عرصه مسائل اقتصادی گرفتار مشکلات و ضعف هایی هستیم این کارنامه را قابل دفاع ندانست و اظهار داشت: با صراحت می گویم این ضعف در نبود امکانات نیست. کشور ما فقیر نیست و ظرفیت های بسیاری دارد.
قالیباف با اعلان اینکه منطقه کاشمر ظرفیت های بزرگی دارد، عنوان کرد: ما انقلابی هستیم چنین فردی نمی تواند بگوید که به مشکلات کاری ندارم.
رئیس مجلس شورای اسلامی همین طور نبود قانون خوب و یا قانون هایی که مانع سرمایه گذاری هستند را همچون مشکلات دانست.
وی با اشاره به این که منطقه ترشیز ثروت بسیاری دارد از کارآفرینان و سرمایه گذاران خواست برای رفع مشکلات به میدان بیایند.
قالیباف اشاره کرد: وظیفه ما رفع موانع است، اجازه نمی دهیم که کارآفرینان و افراد خلاق بخواهد کار کنند و کسانی این فرصت را از آنها بگیرند.
وی اضافه کرد: بدون حب و بغض و در نظر گرفتن سلایق سیاسی از تمامی کسانی که دغدغه رفع مشکلات را دارند حمایت می نماییم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در قانونی که در آینده ای نزدیک در زمینه رفع موانع اشتغال ابلاغ خواهد گردید باب این که مردم در این دوایر اداری و بروکراسی اداری رفت و آمد کنند، سرمایه و وقت بگذارند و امضاهای طلایی که مانع خلاقیت، کار، فعالیت و کارآفرینی شود، بسته می شود. در این قانون مسیر را عوض کرده ایم و دوایر دولتی هستند که باید به سمت مردم بیایند نه این که مردم به دنبال آنان بدوند.
رئیس قوه مقننه اظهار نمود: بااینکه منابع انسانی با اهمیت ترین ظرفیت برای پیشرفت جامعه هستند، اما آنها را از دست داده ایم، فرصت را برایشان فراهم نکردیم و حتی برخی مواقع با قانون گذاری ها مانع حضورشان در عرصه های مختلف شده ایم.
وی با اظهار تاسف از این که برخی مواقع با بد اجرا کردن قانون مانع محرومیت زدایی شده ایم، اشاره کرد: ما در مجلس با هیچ کس عهد اخوت نداریم؛ ایستاده ایم تا کارآمدی دین در اداره جامعه را با اولویت عرصه اقتصاد نشان دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که به دنبال این هستیم تا اشکالات قوانین را حل و فصل نماییم، اظهار داشت: بدون شک در کنار دولت هستیم تا کمک نماییم قوانین به خوبی اجرا شود و ما هم بعنوان ناظری دلسوز نسبت به اجرای قانون و تحقق آن در میدان هستیم.
وی مطرح کرد: اگر برای رضایت مردم و رفع مشکلات گام برداشتیم رضای خدا را در پی خواهد داشت، در این راه باید کسانی کار را به دست بگیرند که حاضر باشند از آبروی خود بگذرند.
قالیباف عنوان کرد: امروز وظیفه داریم نظامی را تعریف و مسیری را مشخص نماییم که بتوانیم تامین مالی حوزه های سرمایه گذاری را به درستی فراهم نماییم.
وی اشاره کرد: دغدغه ما در مجلس شورای اسلامی دغدغه مردم است.1400/09/12
11:33:28
0.0 از 5
3491
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام