مجلس ایران دات كام
قالیباف در صحن مجلس:

دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد

دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انصافا گواهی می دهم که رییس جمهور در این بیش از یکصد روز دولت، تلاش مجاهدانه و پرکاری داشت و حتی پنجشنبه و جمعه ها هم مشغول کار بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در نشست مشترک بین دولت و مجلس که امروز (چهارشنبه ۱۰ آذرماه) در صحن مجلس برگزار شد، ضمن عرض خیرمقدم به رییس جمهور و اعضای هیئت دولت، اظهار داشت: امروز، روز مجلس است و آیت الله شهید مدرس ترس از خدا داشت و چشم غره مستکبران و قلدرانی مانند رضاخان را برنتابید و برای عزت و استقلال کشور، افتخار آفرید.
دولت مجاهدانه کار می کندوی اشاره کرد: بنده بعنوان یک نماینده مجلس، انصافا گواهی می دهم که شما در این بیش از یکصد روز دولت، تلاش مجاهدانه و پرکاری داشتید و حتی پنجشنبه و جمعه ها هم مشغول کار بودید. رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردمی بودن و توجه مسئولان به سفرهای استانی مسئله ای بسیار حائز اهمیت می باشد، چونکه مسئولان باید بین مردم باشند و صحبت ها و درددل مردم را گوش دهند و میزهای کاری نباید ما را از مردم غافل کند.
قالیباف با تاکید بر این که برخی به سفرهای استانی رییس جمهور نقد می کنند، اظهار داشت: نفس سفر و در میان مردم بودن و درد دل مردم را شنیدن موجب می شود که ما از مردم غافل نشویم.
دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد
وی اشاره کرد: کار مربوط به کرونا توسط دولت، کاری کارستان بود. دولت طی هفتاد روز، ۷۰۰ نفر تلفات در روز را به به حدود ۱۰۰ نفر رساند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، اظهار داشت: در زمینه سیاست خارجی با رفع تحریم بوسیله مذاکره خوب و عزتمندانه و توافق خوب و عادلانه، حق ملت ایران را بگیرید و این تحریم ظالمانه را از دوش ملت بردارید.
قالیباف درباب رابطه دولت و مجلس اضافه کرد: مجلس یازدهم و دولت سیزدهم باید رابطه ای ماندگار و مثال زدنی برای آیندگان داشته باشند؛ همکاری ما بدون شک همکاری عزتمندانه است.
مجلس حامی دولت و ناظر دلسوز وزرا است
وی با تاکید بر این که مجلس حامی دولت و وزرا خواهد بود، اظهار داشت: مجلس خودرا یار و یاور یکایک اعضای هیئت دولت و رییس دولت برای حل مشکلات مردم می داند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: فلسفه حضور یکایک ما زیر سقف مجلس در سالروز شهادت شهید مدرس این است که دغدغه مردم را داشته باشیم. اگر دغدغه ای غیر از دغدغه مردم داشته باشیم، به خود، مردم و شهدا ظلم کرده ایم. مطمئنم دولت برای تعیین اولویت های واقعی مردم تلاش می کند.
قالیباف افزود: از دولت محترم همانطور که رییس جمهور اشاره کردند می خواهیم که اجرای احکام برنامه و بودجه را با وجود همه سختی ها در دستور کار قرار دهد؛ مخصوصاً در موضوعات مهم بورس، معیشت، اشتغال، مسکن، جوانی جمعیت و بالا بردن قدرت خرید مردم اقدامات اساسی انجام دهد.
وی با اعلان اینکه مردم برای تحقق برخی اولویت ها دارند «لِه» می شوند و به آنها سخت می گذرد اما مقتدرانه ایستاده اند، گفت: دولت باید به نظرات کارشناسی نمایندگان که در بطن مردم هستند، توجه کند و آنها را کارشناس و همراه امین خود بداند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بنده و همکارانم در کمک به حل مشکلات مردم دریغ نمی نماییم و می دانیم که بار مسئولیت حل مشکلات مردم بر دوش دولت است؛ صادقانه و محکم پای کار هستیم.
قالیباف اظهار داشت: اگر همکاری و همدلی دولت و مجلس منجر به هم افزایی و کارآمدی برای حل مشکلات مردم نشود، هیچ ارزشی ندارد.
وی تاکید کرد: ما امروز محکوم به این هستیم که کارآمدی دین در جامعه را نشان دهیم و همکار و همراه دولت خواهیم بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما همیشه درباره مسائل و مشکلات کشور با یکدیگر بحث می نماییم، حرف می زنیم و گاهی از گذشته ها گله می نماییم اما باید دیگر از این رویه عبور نماییم و به این مساله واقف باشیم که با اهمیت تر از گذشته آنست که در آینده می خواهیم چه نماییم و البته باید گذشته هم لطمه شناسی شود.
قالیباف اظهار داشت: بحث اصلاح ساختار بودجه بحث امروز و روز گذشته نیست و از قبل انقلاب بودجه ما گرفتار مشکل بوده و نیت همه هم بر این بوده که این مشکل را حل کنند که باید رویه هایی که در گذشته پیش گرفته ایم، اصلاح گردد.
باید همه با هم برای رفع مشکلات تلاش کنیم/ تصمیمات سخت و شجاعانه بگیریم
وی گفت: مردم می گویند هر هفته روسای قوا در جلسه سران قوا به یکدیگر چه می گویند و چه موضوعی را حل می کنند و می خواهند چه تصمیماتی بگیرند که بنده باید بگویم جلسات سران قوا حتما با اهمیت ترین جلسه برای اداره کشور و حل مشکلات است. اما اگر دیگر مسئولان و همه ما با یکدیگر مسائل کشور را دنبال نکنیم، اساسا ما سه نفر در سران قوا هم نمی توانیم کاری نماییم و لازم است همه با یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش نماییم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما باید تصمیمات سخت، باقوت و شجاعانه بگیریم. اگر تصمیمات ما عاقلانه، عالمانه و انقلابی باشد اساسا مردم هزینه آنرا می دهند اما باید مطمئن باشند که این تصمیمات در طرح و اجرا کاملا عاقلانه و عادلانه باشد.
قالیباف افزود: برای مثال ما از همین حالا باید بدانیم برای بودجه ۱۴۰۱ و برنامه هفتم توسعه می خواهیم چه نماییم و باید بودجه ۱۴۰۱ منطبق با برنامه ای باشد که در برنامه هفتم توسعه تدوین شود.
فهم مشترکی از برنامه هفتم توسعه نداریم
وی بیان کرد: هم اکنون ما فهم مشترکی از برنامه هفتم توسعه با یکدیگر نداریم و حتما باید به فهم مشترکی دراین زمینه برسیم. مشکلات کشور بسیار زیاد و فهرست بلند بالایی است اما به اعتقاد بنده اقتصاد، آب و جمعیت سه چالش بزرگ کشورمان است که تکلیف مساله آب مشخص است و نمی خواهم در اینجا به آن بپردازم و منظورم از مشکل جمعیت بحث موالید، مهاجرت و اختلاف طبقاتی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنده بعنوان کسی که استخوان هایش در کارهای اجرائی خُرد شده است، باید بگویم همین امروز ده ها میلیارد دلار در کشورمان ظرفیت وجود دارد که چون تصمیمات شجاعانه و عاقلانه نمی گیریم هر روز این فرصت ها را از دست می دهیم و این فرصت های بزرگ تبدیل به تهدید شده است.
قالیباف گفت: ناترازی در ساختار بودجه یکی از اشکالات اساسی کشور است و هیچ ضرورتی ندارد که ۹ هزار ردیف برنامه ای داشته باشیم. بانک مرکزی و دولت و مجلس باید جلوی خلق پول در بانکها خصوصاً بانک خصوصی را بگیرند چونکه خلق پول بانکها موجب تورم کشور شده است.
وی اشاره کرد: کشور ما در زمینه صنایع، معادن و انرژی ظرفیت بسیار خوبی دارد اما سهم مردم و دولت از این منابع و صنایع کمتر از ۵ درصد است و در این شرایط اوراق قرضه منتشر می نماییم که کار اشتباهی است و بجای انتشار اوراق قرضه باید از ظرفیت های کشور استفاده نمائیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شود، اظهار داشت: ده ها سال است که برخی پروژه های عمرانی نیمه تمام مانده و باید تعیین تکلیف شود. همین طور چند ده هزار اموال غیرمولد وجود دارد که باید مولد شود. قالیباف گفت: باید با سوداگران برخورد جدی شود چونکه سوداگران اجازه نمی دهند نقدینگی کشور به سمت تولید و بخش های مولد سوق پیدا کند و لازم است دولت و مجلس دراین زمینه هم برنامه جدی با یکدیگر داشته باشند.
منسجم و با برنامه حرکت نماییم، تحول، تحقق می یابد
وی اضافه کرد: اطمینان کنید تحقق این اهداف در یک قدمی ما قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان، اظهار داشت: به همت شما عزیزانی که دلداده و خدمتگزار مردم هستید و به راه امام و شهدا باور دارید و مطیع امر رهبر انقلاب هستید، این اهداف محقق خواهد شد.
قالیباف اشاره کرد: اگر برای خدا و در امتداد عزت و افتخار این کشور قدم بردارید، خداوند نیز در سختی ها با ماست. وی اشاره کرد: اگر منسجم و با برنامه مشخص حرکت نماییم، این تحول تحقق می یابد.


1400/09/10
11:41:39
0.0 از 5
4208
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , حامی , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲