مجلس ایران دات كام
داوودی:

در شهرستان سراب تلفات انسانی نداشتیم

در شهرستان سراب تلفات انسانی نداشتیم

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمت رسانی تمام دستگاه های استانی به مردم زلزله زده، بیان كرد: حالا وضعیت تحت كنترل بوده و تمام بخش ها برای كمك به مردم آماده خدمت رسانی هستند.


یوسف داوودی در گفتگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت مناطق زلزله زده سراب، بیان كرد: بعد از زلزله صبح امروز، نخستین مشكلی كه با آن مواجه شدیم ازدحام مردم در بیمارستان بود. به صورت معمول جمعیت بالایی در بیمارستان بستری هستند بعد از زلزله دیوارهای بیمارستان هم ترك هایی برداشت و از جانب دیگر تعداد بالایی مصدوم برای درمان به بیمارستان مراجعه نموده بودند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بسیاری از مردم هم وحشت زده شده و استرس بالایی داشتند اما خوش بختانه تمام تیم پزشكی در بیمارستان حاضر شدند حتی پزشكانی كه در منزل بودند خویش را به بیمارستان رساندند. شدت زلزله بسیار شدید و به طوری بود كه سرپا ایستادن مشكل بود.
نماینده مردم سراب در مجلس خاطرنشان كرد: زلزله خساراتی به روستاها وارد كرد اما خوش بختانه در شهرستان سراب تلفات انسانی نداشتیم. برخی از افراد مصدوم شدند كه خوش بختانه خدمات پزشكی از همان ابتدا به آنان عرضه شد و الان تحت درمان هستند. در زلزله تلفات دامی مقداری بالا بود. برخی از طویله ها كه گلی بودند فروریخته و برخی از دام ها تلف شدند. خسارت وارده به ساختمان ها هم بالا بود. دیوار اغلب خانه ها ترك برداشته و یا بخشی از آنان فروریخته است.
ایشان در ادامه تصریح كرد: از آنجائیكه سراب هم سردسیر است باید هرچه سریع تر چاره ای اندیشیده شود. برخی از دام ها هم زیر آوار مانده اند كه عملیات برای نجات آنان شروع شده است. بر مبنای آمار اولیه 25 مورد تركیدگی لوله گاز داشتیم كه خوش بختانه همگی مرتفع شده اند. برق در برخی از روستاها قطع بود اما بر مبنای آماری كه حالا به من رسیده است برق در تمامی روستاها وصل شده است.
وی ادامه داد: در ابتدا استرس شدیدی به مردم وارد شد اما حالا وضعیت تحت كنترل است و بنده از تمام مسئولین استانی و پرسنل بخشداری و تیم پزشكی استان برای خدمت رسانی به مردم تشكر می كنم.1398/08/17
17:21:33
5.0 از 5
10668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳