مجلس ایران دات كام
جوكار:

مجلس و دولت پیگیر حل مشکلات جامعه کارگری هستند

مجلس و دولت پیگیر حل مشکلات جامعه کارگری هستند

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس مجمع نمایندگان یزد مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: مشخص است که کارگران نسبت به تورم بالای موجود در جامعه حقوق اندکی دریافت می کنند و ما در مجلس پیگیر حل مشکلات معیشتی این قشر هستیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدصالح جوکار در آیین گردهمایی کارگران یزدی به مناسبت سالروز تصویب قانون کار، بیان کرد: امسال سال تولید ملی است و مجلس یازدهم در این راستا تمام تلاش خودرا به کار گرفته تا رضایتمندی حاصل شود که نمونه آن اعتبار برای همسان سازی بازنشستگان بود که قسمتی از آن تحقق یافته است. مجلس حامی مردم است و مصداق عملی آن تصویب طرح تامین مسکن می باشد و این اطمینان را می دهم که در مجلس مطالبه گر حق مردم هستیم و دوستی با هر دولتی که بخواهد حق مردم را نادیده بگیرد، نداریم.
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه اظهار نمود: از همه مشکلات جامعه کارگری و معیشتی آنان به خوبی باخبر هستم. می دانم که کارگران نسبت به تورم ۴۸ درصدی، حقوق اندکی دارند و همسان سازی نشده است و پیگیر این مساله در مجلس هستیم.
رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرح تبصره الحاقی به ماده ۴۱ قانون کار، اشاره کرد: فردی طرحی را دراین زمینه بارگذاری کرده و برخی از نمایندگان امضا کرده اند اما این امضا به منزله تصویب و اجرای آن طرح نیست و تا تصویب شدن راه طولانی و پروسه پیچیده ای دارد. هر طرحی نیاز به بررسی های کارشناسی در کمیسیون ها دارد تا به صحن بیاید.
جوکار در آخر بیان کرد: اساسا این طرح رای نمی آورد و نتیجه نخواهد داشت برای اینکه در بررسی ها و نظراتی که داده شده مشخص شد این طرح بر خلاف قوانین است و با قانون اساسی کشور هم هیچ همخوانی ندارد. مجلس و دولت برای حل مشکلات قشر زحمت کش جامعه درحال تلاش هستند و از تشکل های کارگری و نمایندگان تشکل ها می خواهم مشکلات و مباحثی را که دارند در اختیار ما قرار دهند.
منبع:

1400/08/30
23:58:39
0.0 از 5
1117
تگهای خبر: تصویب , حامی , دولت , رضایتمندی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام