مجلس ایران دات كام
قاسم پور:

نسل جدید ما نیازمند دستیابی به روایتی صحیح از زندگی الگوهای متکثر انقلابی است

نسل جدید ما نیازمند دستیابی به روایتی صحیح از زندگی الگوهای متکثر انقلابی است

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سالگرد درگذشت مرضیه دباغ و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان اظهار داشت: جامعه ما و نسل جدید ما نیازمند دستیابی به روایتی نزدیک به واقع و صحیح از زندگی این الگوهای متکثر انقلابی است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، فاطمه قاسم پور در مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با انتشار عکسی از خانم "مرضیه دباغ" نوشت: «بارها از ثمرات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای زنان گفته و شنیده ایم. شاید مهم ترین ثمره انقلاب اسلامی بازگرداندن وجوه انسانی به زن است. خانمهایی که در دنیای سنت و مدرنیته، هویت شان در نسبت با زنانگی تعریف می شد، در جریان انقلاب اسلامی افرادی انسانی، با کرامت، پرارزش و دارای رسالتی عظیم در جهان آفرینش و در نسبت با خدای متعال تعریف شدند. خانمهایی که به رغم آن که ایفای نقش های مادری و همسری برایشان اهمیت و اولویت دارد، اما نسبت با شرایط زندگی خود، الگوهای متکثری از خدمت به جامعه و اداء رسالت خود در برابر اسلام و نظام اسلامی را نشان دادند.
یکی از این زنان کم نظیر، بانو مرضیه دباغ بودند که متأسفانه زیست پرفراز و نشیب و پربرکت ایشان در هیاهوی جریان های سیاسی و کم روایتی و غلبه روایت های نادقیق به محاق رفته است. جامعه ما و نسل جدید زنان و مردان ما نیازمند دستیابی به روایتی نزدیک به واقع و صحیح از زندگی این الگوهای متکثر انقلابی است.»
قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفجه شخصی خود در توئیتر هم ضمن اشاره به نام "مرضیه دباغ" نوشت: «ثمرات انقلاب اسلامی، عرضه الگوهای متکثری از زنان با شرایط زیست و کنش های متفاوت می باشد که نخ تسبیح و شاه بیت همگی، مجاهدت در راه حق و اداء رسالت خود در برابر اسلام و نظام اسلامی است.
گاه با تربیت فرزندانی نیکوسیرت، گاه با تقدیم فرزند خود در راه جهاد و شهادت، گاه با اسلحه دست گرفتن، گاه در راه علم، گاه در میدان های قهرمانی و... ؛ جامعه ما و نسل جدید ما نیازمند دستیابی به روایتی نزدیک به واقع و صحیح از زندگی این الگوهای متکثر انقلابی است.»
بر طبق این گزارش، ۲۷ آبان، سالگرد درگذشت مرضیه حدیدچی دباغ یا به تعبیر مقام معظم رهبری "بانوی مبارز و انقلابی خستگی ناپذیر" می باشد. همراهی با امام خمینی (ره) در پیش از انقلاب تا انتخاب بعنوان فرمانده سپاه همدان بعنوان نخستین و تنها فرمانده زن در سپاه انقلاب اسلامی، حضور در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، سه دوره نمایندگی مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و... تنها بخشی از تلاش ها و سوابق ایشان می باشد.
وی بامداد پنجشنبه ۲۷ آبان ۹۵ بعد از گذراندن دوره ای بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران دعوت حق را لبیک گفت.
منبع:

1400/08/28
22:24:39
0.0 از 5
3478
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲