مجلس ایران دات كام
عباس زاده مشكینی:

اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرکز ملی عملیات امنیت بازدید کردند

اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرکز ملی عملیات امنیت بازدید کردند

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعضای کمیسیون متبوعش امروز از مرکز ملی عملیات امنیت بازدید نمودند.محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیش از ظهر امروز از مرکز ملی عملیات امنیت بازدید کرده و در مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) در جریان کارکرد، ماموریت ها و محدودیت های این مجموعه قرار گرفت.
وی بیان کرد: در جریان این بازدید نحوه مدیریت، پیشگیری و مقابله با تهدیدات و حملات سایبری به ویژه حملات سایبری اخیر در زمینه وزارت نفت و راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اشاره کرد: عرصه نوین دفاعی کشور، در زمینه سایبر بطور طبیعی با تهدیدات جدی از جانب دشمن مواجه می باشد، اما در این مرکز خیلی از حملات بموقع شناسایی، دفع و پیشگیری می شود.
عباس زاده مشکینی اظهار داشت: برای کاهش لطمه پذیری های زیرساخت های حیاتی این مرکز، رصد دائمی و مستمر روی تهدیدات الزامی است و پس بدیهی است که تقویت سخت افزاری و نرم افزاری این مجموعه اجتناب ناپذیر است. در جهان پیچیده امروزی، امنیت اساسی ترین مولفه توسعه کشور است.


منبع:

1400/08/24
21:05:44
0.0 از 5
3717
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵