مجلس ایران دات كام

در جلسه نمایندگان استان اصفهان با رئیس جمهور چه گذشت؟

در جلسه نمایندگان استان اصفهان با رئیس جمهور چه گذشت؟

به گزارش مجلس ایران دات کام اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروزرئیس جمهور تاکید نمودند که نخستین مأموریت مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بررسی راهکارهای حل مشکل کمبود آب در کشور و بخصوص در استانهای مرکزی باشد.مهدی طغیانی در گفت و گو با ایسنا درباره دیدار امروز(پنجشنبه-۲۰ آبان) نمایندگان استان اصفهان با ابراهیم رئیسی- رئیس جمهور و مطالب عنوان شده در این نشست، اظهار نمود: در این نشست نمایندگان استان اصفهان بحث های مختلف حوزه انتخابیه خود و مسائلی را که میان نمایدگان مشترک است، مطرح نمودند. نمایندگان استان بر حل مشکل کمبود آب، توجه به حفظ میراث فرهنگی، رفع آلودگی هوا و مقابله با پدیده فرونشست زمین تاکید نمودند.

وی اضافه کرد: البته مشکلات منطقه ای که بیشتر در ارتباط با یک یا دو شهرستان بود در این نشست عنوان شد که رئیس جمهور بر حل مشکل آب با پیگیری های دولت و راهکارهایی که کارشناسان عرضه می دهند تاکید نمود. البته برخی نمایندگان استان ایده هایی برای حل مشکل آب استان داشتند که رئیس جمهور دستور دادند مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری این مورد را بعنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهد و جمع بندی آن سریع تر و بر مبنای دیدگاه هایی که مراکز علمی روی آن کار کرده اند، عرضه شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: ازاین رو رئیس جمهور تاکید نمودند که نخستین مأموریت مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بررسی راهکارهای حل مشکل کمبود آب در کشور و بخصوص در استانهای مرکزی باشد. همینطور ایشان تاکید نمودند که وزیر نیرو را مامور کرده اند که سریع تر این مورد را دنبال کنند تا آب به صورت عادلانه تقسیم شود تا همه استان ها بتوانند حق خودشان از آب را عادلانه دریافت نمایند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، اظهار داشت: همینطور بر تغییر الگوی کشت در کشور در این نشست تاکید گردید. درباره موضوعات محیط زیست رئیس جمهور به صراحت اعلام نمود هر توسعه ای در کشور فرع بر مبحث محیط زیست است و جان مردم در اولویت است چونکه برخی صنایع مسئولیتی که در برابر کنترل آلودگی را دارند، انجام نمی دهند که باید با این صنایع برخورد قانونی شود.

طغیانی افزود: بنده در این نشست تاکید کردم برخی تصمیمات اتخاذ شده در کشور بر خلاف تصمیم دولت درباره احیای زاینده رود است. برای مثال ساخت مسکن و استقرار جمعیت، مخالف سیاست های کلی است و آب این طرح را چطور می خواهید تأمین کنید که رئیس جمهور تاکید نمودند برای حل این مشکل این موارد را نباید جدا از هم دید.

وی اضافه کرد: در این نشست تاکید کردیم که استان اصفهان سهم بزرگی در گردشگری دارد که رئیس جمهور تاکید نمودند که وزیر میراث فرهنگی باید برای بازدید میدانی از میراث اصفهان به این شهر سفر کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، تصریح کرد: در این نشست رئیس جمهور ذهنیت بهتر و نزدیک تری به مسائل استان اصفهان پیدا کردند و مباحث اصفهان دارای خصوصیت هایی شده است که نمی توان به سهولت آنرا رفع کرد که امیدواریم دولت با پیگیری هایی که انجام می دهد این مشکلات را با همیاری مردم و مجلس حل کند.

خبرنگار- سید حبیب الله وکیل زاده

منبع:

1400/08/20
21:22:47
0.0 از 5
3674
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲