مجلس ایران دات كام
عباس زاده مشكینی تشریح كرد؛

جزئیاتی از جلسه کمیسیون امنیت ملی با حجت الاسلام اژه ای

جزئیاتی از جلسه کمیسیون امنیت ملی با حجت الاسلام اژه ای

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه این کمیسیون با رئیس دستگاه قضا را شرح داد.محمود عباسزاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جلسه امروز اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای، اظهار نمود: در این نشست مسائل در رابطه با قوه قضاییه و تعاملات این قوه با مجلس مطرح و اعضای کمیسیون انتظارات مجلس از دستگاه قضایی را به سمع و نظر وی رساندند.
وی بیان نمود: مسائل مختلف در رابطه با امنیت ملی، موضوعات حوزه بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و همینطور مسائل در رابطه با تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی عمومی این قوه با رئیس قوه قضاییه مطرح شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان پیشنهادات خویش را برای توسعه سرمایه گذاری خارجی و کوتاه کردن زمان رسیدگی به دعاوی و دادرسی ها و همینطور پیشنهاداتی در مورد لوایحی که می تواند قوه قضاییه برای تسهیل امور عرضه کند، به رئیس و مسؤلان عالی دستگاه قضایی تقدیم کردند.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان با مردم ارتباط مستقیمی داشته و از مشکلات آنها آگاهی دقیقی دارند، اظهار داشت: با عنایت به این مساله تعامل خوب مجلس و قوه قضاییه بی گمان می تواند تسهیل گر امور باشد و مسیر اجرای عدالت را کوتاه کند.
عباس زاده مشکینی تاکید کرد: همینطور صحبت های خوبی در این حوزه بین نمایندگان و رئیس قوه قضاییه عنوان شد و رئیس قوه قضاییه هم در این نشست نکات بسیار مهمی بیان کرد و به محدودیت هایی که قوه قضاییه از حیث منابع و سخت افزاری دارد، اشاره نمود.
وی افزود: همکاری و تعامل بین نمایندگان سه قوه در استان ها یکی از نکات مهم یاد شده رئیس قوه قضاییه بود و وی در این نشست تاکید کرد که جلسات مستمری با حضور استاندار بعنوان عالی ترین مقام دولتی در استان ها، یکی از نمایندگان مجلس یا رئیس مجمع نمایندگان و رئیس کل دادگستری استان تشکیل شده و این هیئت سه نفره اهم مسائل کلان و استراتژیک آن استان را در حوزه تحقق و توسعه عدالت و تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و برداشتن موانع کسب و کار مورد بررسی قرار داده و راهکاریی را برای رفع مشکلات پیش روی آن عرضه کنند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست علاوه بر ریاست قوه قضاییه، غریب آبادی، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران هم حضور داشت و طی سخنانی نکاتی را با اعضای کمیسیون امنیت ملی مطرح نمودند.


منبع:

1400/08/16
23:07:45
0.0 از 5
4639
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳