مجلس ایران دات كام
تقوی :

استکبار دنبال زمین گیر کردن ایران است

استکبار دنبال زمین گیر کردن ایران است

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس فراکسیون روحانیت مجلس با اعلان اینکه نباید فریب وعده های غربی ها را بخوریم، اظهار داشت: مستکبران جهان با جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارند و به دنبال زمین گیر کردن کشورمان هستند.حجت الاسلام سیدرضا تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به ادعای تعدادی از افراد در خصوص این که مشکلات اقتصادی و فشارهای خارجی اعمال شده از طرف دشمنان ناشی از شعارهای استکبارستیزانه انقلاب است، گفت: مستکبران جهان با جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارند، به دنبال زمین گیر کردن کشورمان هستند، توطئه های زیادی را مقابل ایران طراحی می کنند و در دشمنی آنان با کشورمان هیچ شکی نیست.
وی بیان کرد: باید به این مسئله توجه کافی شود که ماهیت و جهت گیری انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا ضداستکباری بود و این مسئله مربوط به امروز نیست. از همان زمانی که مردم به خیابان ها آمدند و خواهان سرنگونی رژیم طاغوتی شاه بودند، شعارهای استکبارستیزانه سر می دادند.
رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بدین سبب ادعای تعدادی از افراد و جریان های سیاسی در خصوص این که مشکلات به وجود آمده امروز در ایران خصوصاً در حوزه اقتصادی به سبب شعارهای استکبارستیزانه است، به هیچ وجه درست نیست و این شعارها همیشه در تاریخ انقلاب ما وجود داشته است.
ملت ایران دست از استکبارستیزی برنمی دارد
وی با اعلان اینکه استکبارستیزی به مفهوم مقابله با ظلم، تجاوز و پایمال کردن حقوق محرومان و مستضعفان است و ملت ایران همیشه استکبارستیز بوده و خواهد بود، افزود: استکبارستیزی در متن انقلاب ماست و ملت ایران همیشه پای شعار استکبارستیزی خود می ایستد و از آن دست نمی کشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به این که ماهیت اسلام راستین و اسلام انقلابی هم استکبارستیزی است، تاکید کرد: درست است که قسمتی از مشکلات ما به توطئه ها و حربه های دشمنان انقلاب اسلامی بازمی گردد اما همه به خوبی می دانند که مشکلات اساسی کشور ما ربطی به اقدامات دشمنان نظام جمهوری اسلامی ندارد و به ضعف مدیریت تعدادی از مسئولان بازمی گردد. برای برون رفت از مشکلات کشور باید به نخبگان و توانمندی های خودمان تکیه نماییم و نباید به بیگانگان و وعده های آنان دل ببندیم.
غربگرایان داخلی به دنبال تعامل با غربی ها هستند
تقوی اشاره کرد: غرب گرایان داخلی مدام به دنبال تعامل با غربی ها هستند، این در حالیست که غربی ها و آمریکا حتی به تعهدات خود در برجام هم پشت پا زدند. دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال نابودی ما هستند و نباید فریب وعده های پوشالی دشمنان را بخوریم.
رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی افزود: غربی ها می گویند ایران نباید در سوریه و عراق حضور داشته باشد؛ باید با آنان گفت اگر ایران در این کشورها حضور داشته، به سبب درخواست مقامات آنان بوده است. اتفاقاً ما باید از غربی ها سوال نماییم که به چه حقی از آن طرف دنیا به منطقه ما آمده اند، به زور تعدادی از کشورهای منطقه را اشغال کرده اند و دزدی می کنند. آیا این حقوق بشر است؟
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مخالف است چونکه گروه تروریستی داعش را ایجاد کرد و به جان مردم انداخت، مردم مظلوم افغانستان را به قتل رساند و الان هم نفت سوریه را می دزدد و به فروش می رساند. جنایات گوناگون آمریکا سبب شده است که با آنان مخالف باشیم و شعار ضداستکباری سر دهیم. ما افتخار می نماییم که استکبارستیز هستیم و به هیچ وجه دست از شعارهای انقلاب و اصول و ارزش های اساسی آن برنمی داریم.
طیف غربگرا مخالف استکبارستیزی است
نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی در خصوص این که باتوجه به حضور طیف غربگرا در دولت طی ۸ سال اخیر آیا جریان استکبارستیزی تضعیف شده است، اظهار داشت: مسلم است که طیف غربگرا هر کجا که باشد، نمی خواهد روحیه و فرهنگ استکبارستیزی در آنجا وجود داشته باشد. در حقیقت، آنان به هر شکلی می خواهند روحیه استکبارستیزی را در جامعه ما از بین ببرند. آنان تلاش می کنند تا نیروهای انقلابی را قانع کنند و یا تحت فشار قرار دهند تا دست از مواضع شان بردارند اما نیروهای انقلابی بر سر مواضع خودشان هستند و به فشارهای طیف غربگرا توجهی نمی کنند.
تقوی گفت: مقام معظم رهبری از همه ما جلوتر هستند و هشدارهای لازم را می دهند. اگر هوشیاری رهبر معظم انقلاب نبود، باید انقلاب را دربست به غربی ها می دادیم. نیروهای انقلاب باید مراقب باشند و اقدامات لازم را جهت نشر ارزش های انقلاب انجام دهند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکسان شدن نظرات برخی دانشجویان خط امام با دیدگاه های دولت موقت که در مقطع تسخیر سفارت آمریکا منتقد به آن اتفاق بودند، متذکر شد: انسان ها تغییر می کنند و قاعدتاً این افراد هم تغییر پیدا کرده اند. احتمالاً مبانی فکری و اعتقادی آنان قوی نبوده است که تا این حد تحت تأثیر قرار گرفته و تغییر موضع داده اند.
رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه تعدادی از نیروهای انقلاب در دوران انقلاب و جنگ بسیار فعال بودند اما ریزش کردند، اما در مقابل، خیلی از جوانان ما که در زمان انقلاب و جنگ نبودند، رشد کردند و حتی تعدادی از آنان مدافع حرم شدند. این مسئله نشان دهنده ریزش ها و رویش های انقلاب است.


منبع:

1400/08/13
20:42:58
0.0 از 5
3522
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱