مجلس ایران دات كام

جزییات سومین جلسه کمیسیون مشترک پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی

جزییات سومین جلسه کمیسیون مشترک پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی

جلسه کمیسیون مشترک پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی برگزار و ضوابط حضور کارشناسان و متخصصان و نحوه پخش زنده این جلسات تعیین شد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، سومین نشست کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فضای مجازی عصر امروز ( یکشنبه، 9 آبان ماه) اجرا شد.
این نشست که بصورت زنده بوسیله درگاه اینترنتی خبرگزاری خانه ملت و اپلیکیشن تلوبیون پخش می شد به بررسی و تصویب بخشنامه داخلی کمیسیون مشترک اختصاص داشت.
براساس ماده 4 مصوب امروز کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی مقرر شد؛ مشروح مذاکرات تمام جلسات کمیسیون بصورت زنده بوسیله رسانه ملی و تارنما (سایت) خبرگزاری خانه ملت برای اطلاع عموم پخش شود، نماینده رسانه ها و جراید داخلی که مجوز ورود به مجلس شورای اسلامی را دارند و خصوصاً رسانه ملی می توانند با حضور در جلسات علنی کمیسیون گزارش روند بررسی طرح و مصوبات را تهیه و پخش کنند.
همچنین بعد از بحث و گفت وگوهای صورت گرفته نمایندگان با ماده 5 طرح موافقت کردند که بر طبق آن جلسات هیئت رئیسه کمیسیون بمنظور تبادل نظر و گرفتن تصمیمات در مورد جلسات کمیسیون و تنظیم دستور هفتگی با توافق اکثریت اعضای هیئت رئیسه تشکیل می شود.
ماده 6 این طرح هم مورد تصویب قرار گرفت که طبق آن رییس و نواب رئیس، اداره جلسات کمیسیون، امضا و ارسال تمامی دعوتنامه ها، مکاتبات اداری و مصوبات کمیسیون را بر عهده دارند.
براساس ماده 7 مصوب هیئت رئیسه کمیسیون موظفند دستگاه های اجرائی و سایر ذینفعان در رابطه با طرح را بمنظور الزام حضور دائمی در جلسات کمیسیون تعیین کند. نمایندگان دستگاه های مربوطه موظفند با اختیار تام در جلسات بطور مستمر حضور یابند.
اعضای کمیسیون مشترک با ماده 8 این طرح موافقت کردند که بر طبق آن دبیران کمیسیون مسئولیت حضور و غیاب اعضای کمیسیون، تعیین نوبت و پایش زمان اظهارنظر برای هریک از اعضاء یا مدعوین، قرائت متن مواد و تبصره ها برای رأی گیری، ثبت مصوبات و سایر موارد مندرج در این بخشنامه را بر عهده دارند. همین طور بر طبق تبصره این ماده مصوبات روزانه کمیسیون بعد از تأیید یکی از دبیران کمیسیون به تشخیص رییس کمیسیون توسط سخنگوی کمیسیون بوسیله رسانه ها به اطلاع مردم می رسد.
ماده ۹ طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فضای مجازی نیز توسط اعضای کمیسیون تصویب گردید که طبق آن دعوت از مدعوین بعد از تأیید هیئت رئیسه کمیسیون و با امضای رییس یا یکی از نواب رییس انجام می شود.
اعضای کمیسیون با ماده ۱۱ این طرح موافقت کردند که طبق آن اسامی حاضران و غایبان هر جلسه در ابتدای همان جلسه توسط یکی از دبیران اعلام و گزارش آن به هیئت رئیسه مجلس اعلام می شود. نمایندگانی که 3 جلسه رسمی متوالی یا 5 جلسه رسمی متناوب غایب غیرموجه باشند، از عضویت در کمیسیون مستعفی شناخته می شوند و مراتب جهت طی مراحل معرفی عضو جدید از کمیسیون مرتبط، به هیئت رئیسه مجلس منعکس می شود.
نمایندگان ماده ۱۲طرح مذکور را تصویب کردند که در آن آمده است: با تصمیم هیئت رئیسه کمیسیون، کمیته با کمیته های فرعی لازم با دارا بودن یک رئیس، دو نایب رییس و یک دبیر تشکیل می شود. همین طور بر طبق تبصره این ماده مصوبات کمیته در صورت تصویب در کمیسیون، ملاک اعتبار است.
ماده ۱۳ طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فضای مجازی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که بر طبق آن هیئت رئیسه کمیسیون رأسا یا به پیشنهاد سه نفر از نمایندگان موظف است از کارشناسان مرکز پژوهش ها، نمایندگان دستگاه های دولتی مرتبط، نمایندگان بخش خصوصی، اصناف، اتاق ها، مجامع صنفی و سایر بخش های ذی نفع که به صورتی با موضوع طرح ارتباط دارند، حسب مورد و مطابق با موضوع مورد بحث دعوت به عمل آورد.
نمایندگان با ماده 14 طرح مذکور موافقت کردند که بر طبق آن رییس جلسه می تواند در ابتدای هر جلسه به مدت پانزده دقیقه نظرات خودرا درباب طرح و مطالب مربوط و موضوعات آن مطرح کند.
براساس اعلام رضا تقی پور انواری رییس کمیسیون مشترک، نشست بعدی این کمیسیون عصر روز سه شنبه ساعت 16 تا 18 انجام می شود.

1400/08/10
09:56:04
0.0 از 5
3043
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام