مجلس ایران دات كام
با رأی نمایندگان؛

مجلس با فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مخالفت کرد

مجلس با فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مخالفت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مخالفت کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار در دستور کار قرار گرفت.
صباغیان: باید قانونی برای پشتیبانی از کارگران تصویب شود
محمدرضا صباغیان بعنوان متقاضی بررسی دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار، عنوان کرد: شوراهای اسلامی کار، پل ارتباطی بین کارگر و کارفرما هستند. متأسفانه شاهدیم که تشکل های کارگری بسیار ضعیف هستند ازاین رو این طرح باید به سرعت در مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کارگران به سادگی اخراج می شوند، حقوق آنان هم چند ماه پرداخت نمی گردد، شوراهای کارگری پشت و پناهی ندارند و ما باید قانونی را به تصویب برسانیم که از کارگران حمایت شود.
میرتاج الدینی: نظر مراکز پژوهشی درباره طرح اصلاح قانون کار باید اتخاذ شود
در ادامه حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در مخالفت با بررسی دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار، اظهار داشت: ما انجمن اسلامی کارگران را داریم و تشکل هایی هم وجود دارند که در واحدهای تولیدی و صنعتی خدمت می کنند و همه این انجمن ها و تشکل ها مورد توجه مجلس شورای اسلامی است.
وی اضافه کرد: علت مخالفت بنده با بررسی دو فوریت طرح مذکور آن است که این مورد نباید به سرعت و به صورت دوفوریتی بررسی شود و لازم است در کمیسیون اجتماعی و کمیسیون های تخصصی فرعی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همینطور نظر مراکز پژوهشی، مرکز پژوهش های مجلس، دولت و وزارت خانه های ذیربط هم درباره طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار هنوز اتخاذ نشده و لازم است در ابتدا نظرات آنان را دریافت نماییم و سپس این طرح در مجلس رسیدگی شود.
بابایی کارنامی: مجلس باید به مباحث کارگری ورود کند
در ادامه جلسه، علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس در موافقت با بررسی دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار اظهار داشت: کمیسیون اجتماعی و مرکز پژوهش های مجلس این طرح را بررسی و مورد تائید قرار داده اند.
وی عنوان کرد: مجلس باید به شکل جدی به مباحث کارگری ورود کند تا کارگران بتوانند دغدغه های خویش را به خوبی مطرح کنند.
در ادامه جلسه، دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار به رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۶۷ رای موافق، ۱۱۶ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در جلسه، با آن مخالفت کردند.
در آخر یک فوریت طرح مذکور رای گیری شد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۹۲ رای موافق، ۹۴ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در صحن، با یک فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار هم مخالفت کردند.


منبع:

1400/08/09
12:30:15
0.0 از 5
3386
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام