مجلس ایران دات كام
آصفری :

سند همکاری ایران و چین تعیین تکلیف شود

سند همکاری ایران و چین تعیین تکلیف شود

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما علاقمند هستیم که سطح روابط اقتصادی خود با چین را گسترش دهیم و باید سند همکاری ایران و چین تعیین تکلیف شود.محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تکیه بر لزوم تعیین تکلیف قرارداد ایران و چین، عنوان کرد: با عنایت به جایگاهی که چین در شورای امنیت سازمان ملل دارد، در اغلب مواقع موضع گیری های خوبی به نفع جمهوری اسلامی ایران داشته است و ما علاقمندیم که ارتباط خود با چین را روز به روز تقویت نماییم.
وی بیان نمود: سند همکاری ۲۵ ساله بین ایران و چین مدتی است که امضا شده است اما متأسفانه هنوز شفاف نیست و ما نمی دانیم این سند همکاری در چه مرحله ای قرار دارد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در جریان این مورد قرار گیرند.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما علاقمند هستیم که سطح روابط اقتصادی خود با چین را گسترش و توسعه دهیم. البته حوزه اقتصادی، جاده دو طرفه است که باید همان اندازه که مقرر است ما در چین سرمایه گذاری داشته باشیم، آنها هم باید در ایران سرمایه گذاری کنند.
آصفری تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد که هر گونه طرح و یا لایحه ای را که بتواند منجر به تسهیل روابط اقتصادی ایران با چین شود، خارج از نوبت مورد بررسی و تصویب قرار دهد.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اینکه توقع ما این است که دستگاه دیپلماسی و بخش های اقتصادی دولت از تقویت مبادلات اقتصادی با چین غافل نشوند و این مسیر را باز کنند، اظهار داشت: اگر موانع قانونی در این حوزه وجود دارد، مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد که به دولت و وزارت امور خارجه کمک نماید تا رابطه با چین تقویت شود.منبع:

1400/08/05
20:10:07
0.0 از 5
3580
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴