مجلس ایران دات كام
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

میزان افزایش حقوق و دستمزدها برای سال آینده معلوم نیست

میزان افزایش حقوق و دستمزدها برای سال آینده معلوم نیست

بوشهر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با رد کردن افزایش ۱۰ درصدی حقوق و دستمزدها اظهار داشت: هم اکنون هر گونه اظهار نظر در این خصوص غیرکارشناسی است.


حمیدرضا حاجی بابایی بامداد روز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به این که نظام حقوق و دستمزد کشور از ریل عدالت و عقلانیت خارج شده است، اظهار نمود: چند روز پیش سید مسعود میرکاظمی(رئیس سازمان برنامه و بودجه) از افزایش ۱۰ درصدی حقوق و دستمزدها گفتند، اما حقیقت این است که از الان هر گونه اظهار نظر درباب میزان افزایش دستمزدها غیرکارشناسی است.
وی با اعلان اینکه مجلس و دولت هماهنگی‎ های لازم برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزدها را انجام خواهند داد، افزود: اسفند برمبنای ارکان و مولفه ‏های تصویبی بودجه ۱۴۰۱ همین طور لایحه دولت و امکانات، شرایط، تورم و سایر شاخص ‎ های کشور پیرامون افزایش حقوق و دستمزد تصمیم‏ گیری می‏ شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مجلس هفتم قانون خدمات کشوری نوشت و روی آن کار کرد و نتیجه آن رضایتمندی عمومی خصوصاً برای بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی شد.
حاجی بابایی افزود: با این وجود پس از مجلس هفتم به بعد هم مجلس و هم دولت در این پریشان حالی و خارج شدن حقوق و دستمزد از ریل عدالت ‎محوری و عقلانیت کمک کردند بطوریکه ۲۱ دستگاه مهم و موثر از قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شدند و هر کدام برای خود حقوق ویژه تعریف کردند.
وی اضافه کرد: در وضعیت فعلی قانون مدیریت خدمات کشوری تنها برای معلمان و شماری از کارکنان سازمان جهاد کشاورزی باقی مانده است و سایر دستگاه ‎ها سیستم حقوق خاص خود دارند که در نتیجه این وضعیت هرچه بودجه تزریق می شود نارضایتی اختتام نمی پذیرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اشاره کرد: مصوبه اشتغال حداقل ۵۰ درصد نیروهای بومی در صنایع بزرگ در تمام استانها در اولویت قرار بگیرد و این مهم در تدوین برنامه هفتم اولویت اشتغال نیروهای بومی در صنایع بزرگ مدنظر قرار می گیرد.1400/08/01
10:03:39
0.0 از 5
3843
تگهای خبر: بودجه , تصویب , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲